29 grudnia 2017 11:56 | Aktualności

Wigilia szkolna

W piątek 22 grudnia uczniowie klasy VII pod kierunkiem Wychowawcy p. Renaty Strzelczyk przedstawili jasełka.  W specjalnie przygotowanych strojach i przepięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny z narodzin Chrystusa i wszystkie z nim związane sytuacje: kuszenie diabła, dylematy króla Heroda, odwiedziny  trzech króli, śpiewy anielskie . Był św. Józef , Maryja, aniołowie oraz szopka ze żłóbkiem. Zgromadzona publiczność - rodzice, uczniowie i nauczyciele po raz kolejny przeżywali od początku smutną historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc aż po ogromną radość z narodzenia Pana. Jasełka dziecięcym śpiewem kolęd i pastorałek urozmaicili uczniowie klasy trzeciej i zerówki. Tegorocznym gościem jasełek był sołtys pan Leszek Matuszewski. Dziękujemy siódmoklasistom za te magiczne chwile i możliwość wspólnego kolędowania.

Zdjęcia: