Witamy na naszej stronie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. chor. Jana Szymańskiego w Ryczywole - Klasa druga

Wychowawca

Halina Boryczka

Moja klasa

Wycieczka do Sandomierza

Ilość zdjęć: 8

W dniu 6 czerwca odbyła się kolejna, szkolna, autokarowa wycieczka, tym razem do przepięknego królewskiego miasta, Sandomierza. Jednak pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie wyjątkowych, choć mocno zniszczonych ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Ta ogromna budowla nadal robi na zwiedzających niesamowite wrażenia, zachwyca, ale też przeraża. Następnie po zwiedzeniu najważniejszych zabytków Sandomierza (Bramy Opatowskiej, Ratusza, Katedry, Domu Długosza, itp.)oraz wysłuchaniu ciekawostek przewodnika związanych z tymi zabytkami, płynęliśmy statkiem-Syrenką po Wiśle podziwiając malownicze widoki. Potem zwiedziliśmy zbrojownię, a w niej uczniowie mogli zapoznać się z atrybutami rycerskimi. Mierzyli zbroje, mogli własnoręcznie wziąć miecz, „odbywali koleżeńskie pojedynki” na miecze, oglądali kusze i halabardy. Dziewczyny mogły na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki, a chłopcy jak rycerze. To była ciekawa, pełna wrażeń wycieczka! Jej uczestnicy, uczniowie klas II-VI wraz z opiekunami zmęczeni, ale zadowoleni wrócili z pamiątkami do swoich domów dopiero około 19.30.

pokaż więcej »

Szkolny Piknik Patriotyczny

Ilość zdjęć: 20

Tego roku Dzień Dziecka świętowaliśmy inaczej niż zwykle. Uczniowie klas I-VI wraz z opiekunami -nauczycielami i wychowawcami odbyli rajd pieszy do Studzianek Pancernych, miejsca pamięci poległych żołnierzy w czasie II wojny światowej , w tym patrona naszej szkoły chorążego Jana Szymańskiego. Przed pomnikiem przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli wiązankę i pieśniami wojskowymi uczciliśmy poległych na polu walki. Następnie zwiedziliśmy Izby Pamięci w Muzeum Wojskowym. Po tych wzniosłych lekcjach historii było ognisko z pieczeniem kiełbasek, napoje i słodycze- pełen relaks na zielonej trawce pod błękitnym niebem. Powrót do szkoły trwał około dwóch godzin i rajd zakończył się o 14.30. W godzinach od 16.30-19.00 odbyła się dyskoteka szkolna. W trakcie zabawy przedstawiciele samorządu uczniowskiego przeprowadzali konkursy i nagradzali uczestników słodkimi upominkami. Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały swój piknik w szkolnym ogrodzie. Zaprezentowały się przed rodzicami w występach z okazji Dnia Matki, a rodzice nagrodzili ich przyjęciem w postaci kiełbasek z grilla i różnego rodzaju słodkościami. To był niezapomniany dzień!

pokaż więcej »

Magiczne Ogrody

Ilość zdjęć: 6

18 maja 2017r. 37 uczniów z klas 0,I i II pojechało do Magicznych Ogrodów w Trzciance koło Janowca. Przez 5 godzin na łonie natury, przy pięknej pogodzie wśród setek kwiatów, drzew i krzewów dzieci odkrywały bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Korzystały z atrakcji parku m.in. z dmuchańców, placów zabaw. Oczywiście był też czas na pyszne lody i zakup pamiątek. Ze Świata Magicznych Ogrodów wróciliśmy do realnego świata zmęczeni, ale zadowoleni.

pokaż więcej »

Zabawa choinkowa

Ilość zdjęć: 5

W dniu 9 lutego w godzinach: 16.00-19.30 odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VI naszej szkoły. Dekoracje i konkursy na tę zabawę przygotował samorząd uczniowski, a stroną muzyczną zajął się DJ. Były zabawy i piosenki dla najmłodszych oraz popularna muzyka młodzieżowa, przeboje ostatnich lat, przy których bawili się także rodzice uczniów. W konkursie na strój karnawałowy zostały nagrodzone słodkim upominkiem -wszystkie przebrane dzieci. Dziękujemy pani M. Pietrzyk, opiekunowi samorządu oraz uczniom za zorganizowanie i profesjonalne przeprowadzenie tych konkursów oraz za karnawałową dekorację sali.

pokaż więcej »

Bezpieczne ferie

Ilość zdjęć: 1

W dniu 30 stycznia odbyło się spotkanie z policjantem na temat bezpieczeństwa uczniów w czasie ferii zimowych. Pogadanka dotyczyła przestrzegania następujących zasad „Jak być bezpiecznym bezpiecznym” : Nie rozmawiaj z nieznajomymi! Nie przyjmuj od nich prezentów! Nie wsiadaj do samochodu z nieznajomym! Nie odwiedzaj obcych ludzi w ich domach! Nie otwieraj drzwi nieznajomym! Nie podawaj swoich danych obcym! Baw się w miejscach bezpiecznych, z dala od jezdni! Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne! Dziękujemy za te rady:)

pokaż więcej »

Fascynujące dinozaury

Ilość zdjęć: 6

W dniu 26 stycznia odbyły się w naszej szkole prezentacje o dinozaurach. Najpierw pani prowadząca spotkanie opowiadała o czasach w których żyły dinozaury, zadawała pytania uczniom na ich temat. Następnie odbył się pokaz filmu przyrodniczego „Świat Dinozaurów”. Wszyscy uczniowie oglądali go okularach 3D. Potem każdy miał okazję zobaczyć ślady dinozaurów w postaci szczątków, skamieniałości , modeli i zdjęć tych prehistorycznych zwierząt .Były różne ciekawostki, rekordy i teorie na temat wyginięcia dinozaurów. To była ciekawa lekcja historii. Dziękujemy!

pokaż więcej »

Wigilia szkolna

Ilość zdjęć: 12

W dniu 22 grudnia uczniowie klasy VI i V przedstawili Jasełka. Tradycyjnie były aniołki, diabły, pasterze oraz święta rodzina. Uczniowie świetnie wczuli się w odgrywane role, widać to było po reakcjach licznie zgromadzonej publiczności, głównie rodziców uczniów. Zło zostało pokonane, wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy zniknęły wszystkie diabły. Gościem honorowym jasełek był ksiądz proboszcz z Ryczywołu Marek Bartosiński oraz sołtys Leszek Matuszewski. W trakcie występów wszyscy zgromadzeni włączali się w śpiewanie kolęd, dołączając do śpiewających dwóch aniołków z klasy drugiej. Pani dyrektor złożyła zgromadzonym rodzicom, uczniom, gościom i pracownikom życzenia świąteczne oraz podziękowała uczniom-aktorom oraz p. Renacie Strzelczyk, która przygotowała to przedstawienie, a jednocześnie odegrała rolę głównego diabła. W rolę króla Heroda wcieliła się p. M. Warchoł. To było ciekawe i pouczające przeżycie!

pokaż więcej »

Mikołajki w szkole

Ilość zdjęć: 15

We wtorek 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Dzieci z oddziałów przedszkolnych z niecierpliwością wyczekiwały wizyty Św. Mikołaja. Gdy wreszcie usłyszały jego dzwoneczek i kroki z radością oczekiwały na spotkanie z nim. Przygotowały dla niego piosenki i wierszyki oraz poczęstunek. Podekscytowane odbierały prezenty. To było ogromne, wzniosłe przeżycie dla dzieci. W starszych klasach uczniowie znaleźli prezenty pod choinką w swojej klasie. Dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy za rok!!!

pokaż więcej »