Witamy na naszej stronie

Galeria

Trójbój lekkoatletyczny

Ilość zdjęć: 4

23.05.2015r. w PSP Janików odbyły się Mistrzostwa Gminy Kozienice w 3-boju LA w kategorii dziewcząt i chłopców. Szkołę reprezentowali w kat. dziewcząt Alicja Kaca, a w kat. chłopców Ł. Bogumił, M. Domagała, K. Jatczak, M. Nyrek, K. Ruba, R. Wrona. Mistrzynią Gminy w 3-boju LA została Alicja Kaca. Gratulujemy! W tej samej szkole 13.06.2015r. Ala będzie brała udział w zawodach na szczeblu powiatowym. Będziemy trzymać kciuki Alu! Powodzenia!

pokaż więcej »

Zajęcia terenowe

Ilość zdjęć: 4

W dniu 13.05.2015r, odbyły się w ramach prowadzonej innowacji „Przyroda wokół nas” zajęcia terenowe w Nadleśnictwie Kozienice w Pionkach. Zajęcia rozpoczęły się w sali konferencyjno – edukacyjnej. O wydarzeniach z historii puszczy i leśnictwa, bogactwie przyrodniczym puszczy, zachowaniu się w lesie opowiedziała nam Pani Lidia Zaczyńska. Następnie przeszliśmy na ścieżkę przyrodniczo – leśną „Podgaje” doszliśmy do skalnika oraz oczka wodnego, w którym rosną rośliny występujące w wodach Puszczy Kozienickiej. Oglądaliśmy obok budynku Nadleśnictwa mini arboretum z 26 gatunkami drzew i 20 gatunkami krzewów i krzewinek z Puszczy Kozienickiej. Przeszliśmy ścieżką „Podgaje” o długości 750 m i zatrzymaliśmy się przy 6 tablicach tematycznych: 1.Szkółka leśna 2.Hodowla lasu. 3.Ochrona lasu i ochrona przeciwpożarowa. 4.Ochrona przyrody. 5.Pozyskanie drewna. 6.Gospodarka łowiecka. Oglądaliśmy narzędzia i maszyny związane z gospodarką leśną, gabloty z nasionami, wyrzynek z 350- letniego dębu, spałę żywiczarską, cymbały leśne. Następnie przejechaliśmy na ścieżkę „Królewskie Źródła”. Wędrując po ścieżce p. Lidia Zaczyńska opowiadała o gospodarce leśnej i otaczającej nas przyrodzie. Rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy, spotkaliśmy tropy sarny i dzika, widzieliśmy jaszczurkę, padalca, żmiję, napotkaliśmy ślady bytowania bobrów, napiliśmy się wody z „Królewskiego Źródła”. Doznaliśmy wielu estetycznych wrażeń, poznaliśmy wyjątkowo piękne zakątki przyrody. Dowiedzieliśmy się jak wzrasta las i jak go chronić przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Spotkanie zakończyło się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz zabawą na polanie.

pokaż więcej »

Święto Konstytucji 3 Maja

Ilość zdjęć: 8

W dniu 30 kwietnia w naszej szkole uroczystą akademią uczciliśmy święto Konstytucji 3 Maja. Gościem honorowym tej uroczystości był doktor prawa, konstytucjonalista, pan Martin Bożek. Na wstępie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IV, w trakcie której zgromadzeni mogli usłyszeć fakty historyczne z czasów powstania tego ważnego dokumentu oraz utwory o tematyce patriotycznej. Występujący zaprezentowali także taniec-poloneza. Następnie pani dyrektor Marianna Fusiek udzieliła głosu panu dr Martinowi Bożkowi, który poprzez prezentację wyjaśnił dzieciom, co to jest konstytucja i w jakim celu powstała.Rozmawiał z uczniami o ich prawach i obowiązkach, o statucie szkoły. Uczniowie kwiatami i brawami podziękowali gościowi za tą pouczającą lekcję historii. Akademię przygotowały panie: Renata Strzelczyk i Halina Boryczka.

pokaż więcej »

Rajd - przyroda uczy najpiękniej

Ilość zdjęć: 4

W dniach 24 i 25 kwietnia 2015 SKKT „ TRAMP-ek” wzięło udział w rajdzie „ Przyroda uczy najpiękniej” na Roztocze Zwierzyniec-Susiec. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze w Zwierzyńcu, odbyliśmy ok. 2 km spacer do „Stawów Echo”, zwiedzaliśmy Górecko Kościelne (przejście ok. 4km) oraz zwiedziliśmy rezerwat „ Czartowe Pole”(przejście ok.2 km). Nocleg mieliśmy w schronisku w Hucie Różaneckiej. Wieczorem odbył się konkurs turystyczny. W drugim dniu zwiedzaliśmy rezerwat „Szumy nad Tanwią” i Zamość.

pokaż więcej »

Wiosna w Puszczy Kozienickiej

Ilość zdjęć: 2

20.03.2015 uczniowie z SKKT „TRAMP-ek” przy PSP w Ryczywole wzięło udział w rajdzie „Wiosna w Puszczy Kozienickiej” Kozłów -Stoki. W rajdzie brali udział uczniowie ze szkół w Janikowie, Woli Chodkowskiej, Wólki Tyżyńskiej, Gimnazjum nr 1 z Kozienic. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów. Trasa naszego pieszego rajdu o długości ok. 10 km ( szlak czerwony) wiodła z Kozłowa przez rezerwat przyrody „Ciszek” do Stoków. Podczas jednego z odpoczynków odbył się konkurs turystyczny. Pogoda nam dopisała wszyscy trochę zmęczeni, ale weseli wróciliśmy do szkół.

pokaż więcej »

Witamy wiosnę kolorowo i wesoło

Ilość zdjęć: 4

Dzień 20 marca rozpoczął się w naszej szkole od apelu szkolnego w trakcie którego został przedstawiony program obchodów powitania wiosny w naszej szkole. Podczas apelu został także rozstrzygnięty konkurs klas na dekoracje wiosenne tablic ściennych na korytarzach. Wszystkie oddziały i klasy zostały nagrodzone upominkami z funduszy samorządu uczniowskiego. Następnie każda z klas we własnym zakresie dekorowała balony według własnych pomysłów. Z tymi balonami uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli udali się nad rzekę Radomkę, na spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Po powrocie były różnego rodzaju zabawy, guizy i gry ruchowe na boisku szkolnym. Dodatkową atrakcją tego dnia było zjawisko częściowego zaćmienia Słońca, które mogliśmy obserwować w godzinach południowych. Na zakończenie dnia wszyscy uczniowie obejrzeli zabawne widowisko kukiełkowe pt. „Kot w butach”, a chętni mogli sobie zrobić zdjęcie –pocztówkę wielkanocną. Obchody wiosny zaplanował samorząd uczniowski pod opieką p. H. Boryczki. Dziękujemy za ciekawe pomysły i radosną zabawę.

pokaż więcej »

Sukcesy sportowe naszego ucznia

Ilość zdjęć: 3

W dniu 07.03.2015 na krytej pływalni „Delfin” w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Gminy Kozienice w pływaniu indywidualnym. Uczeń kl. VI Kacper Czerwiński płynął na dystansie 50 m w dwóch stylach: dowolnym i grzbietowym. Kacper zdobył dwa złote medale – jeden w stylu dowolnym i drugi w stylu grzbietowym. Gratulujemy!!!

pokaż więcej »

Szkolny Konkurs Recytatorski

Ilość zdjęć: 8

W dniu 19 lutego 2015 roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Uczniowie recytowali wiersze polskich poetów. Głównym celem tego konkursu było wyłonienie laureatów, którzy zaprezentują naszą szkołę w kolejnym etapie w Kozienicach. W każdej z trzech kategorii było dużo recytatorów. Komisja w składzie przewodnicząca: p. M. Fusiek oraz członkowie: p. H. Boryczka, p. M. Kacprzak i p. A. Miżejewska wyłoniła zwycięzców. W kategorii przedszkole: szczególne wyróżnienie uzyskała: Amelka Hauda, wyróżnienie: Filip Ochmański, Amelka Matysiak, Jagoda Drapała, Weronika Nazorek. W kategorii I-IV: I miejsce: Oliwia Faustman, II miejsce: Miłosz Jemiołek i Kacper Mikołajczyk, III miejsce: Emila Olszewska. W kategorii: V-VI I miejsce zdobył Krzysztof Solecki, II miejsce: Morena Mulazzani i Dominik Hauda, a III miejsce: Bernadetta Boryczka. Wyróżnienia uzyskali: Tomas Mulazzani, Marcel Kołakowski, Dominik Drewnik, Jakub Skotak i Rafał Wrona. W Domu Kultury wystąpią następujący laureaci: Amelia Hauda, Oliwia Faustman i Krzysztof Solecki. Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów. Uroczystość poprowadziła: p. M. Pietrzyk.

pokaż więcej »

Spotkanie z historią Średniowiecza

Ilość zdjęć: 2

W dniu 5 lutego w naszej szkole gościła grupa artystyczna „Rekonstrukto” z Lublina. Artyści przedstawili uczniom obraz rycerza z czasów średniowiecznych, jego zbroję i broń oraz różne inne rekwizyty. W trakcie demonstracji nasi uczniowie mieli okazję uczestniczenia w pasowaniu na rycerza, walkach z rycerzem, prezentacji oręża średniowiecza. Były to między innymi: dyby, miecze, włócznie, buzdygany. Spotkanie to było pouczającą i efektywną lekcją historii.

pokaż więcej »

Raz na ludowo - Dzień Babci i Dziadka

Ilość zdjęć: 12

W dniu 16 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Pani dyrektor powitała licznie zgromadzonych seniorów i złożyła im serdeczne życzenia z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka. Po wzruszających występach dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy „0”, czyli ludowych wierszykach i piosenkach były wspólne zabawy wnuków i dziadków z chustami terapeutycznymi. Zabawy te odbywały przy muzyce ludowej, w karnawałowej scenografii, zarówno dzieci, jak i panie były ubrane w stroje ludowe. Po wyczerpujących tańcach i pląsach goście otrzymali upominki przygotowane przez dzieci, a następnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek do szkolnej jadalni. Uroczystość przygotowały: panie: M. Warchoł, D. Tęcza i E. Zawadzka.

pokaż więcej »