Witamy na naszej stronie

Galeria

Rajd - przyroda uczy najpiękniej

Ilość zdjęć: 4

W dniach 24 i 25 kwietnia 2015 SKKT „ TRAMP-ek” wzięło udział w rajdzie „ Przyroda uczy najpiękniej” na Roztocze Zwierzyniec-Susiec. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze w Zwierzyńcu, odbyliśmy ok. 2 km spacer do „Stawów Echo”, zwiedzaliśmy Górecko Kościelne (przejście ok. 4km) oraz zwiedziliśmy rezerwat „ Czartowe Pole”(przejście ok.2 km). Nocleg mieliśmy w schronisku w Hucie Różaneckiej. Wieczorem odbył się konkurs turystyczny. W drugim dniu zwiedzaliśmy rezerwat „Szumy nad Tanwią” i Zamość.

pokaż więcej »

Wiosna w Puszczy Kozienickiej

Ilość zdjęć: 2

20.03.2015 uczniowie z SKKT „TRAMP-ek” przy PSP w Ryczywole wzięło udział w rajdzie „Wiosna w Puszczy Kozienickiej” Kozłów -Stoki. W rajdzie brali udział uczniowie ze szkół w Janikowie, Woli Chodkowskiej, Wólki Tyżyńskiej, Gimnazjum nr 1 z Kozienic. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów. Trasa naszego pieszego rajdu o długości ok. 10 km ( szlak czerwony) wiodła z Kozłowa przez rezerwat przyrody „Ciszek” do Stoków. Podczas jednego z odpoczynków odbył się konkurs turystyczny. Pogoda nam dopisała wszyscy trochę zmęczeni, ale weseli wróciliśmy do szkół.

pokaż więcej »

Witamy wiosnę kolorowo i wesoło

Ilość zdjęć: 4

Dzień 20 marca rozpoczął się w naszej szkole od apelu szkolnego w trakcie którego został przedstawiony program obchodów powitania wiosny w naszej szkole. Podczas apelu został także rozstrzygnięty konkurs klas na dekoracje wiosenne tablic ściennych na korytarzach. Wszystkie oddziały i klasy zostały nagrodzone upominkami z funduszy samorządu uczniowskiego. Następnie każda z klas we własnym zakresie dekorowała balony według własnych pomysłów. Z tymi balonami uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli udali się nad rzekę Radomkę, na spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Po powrocie były różnego rodzaju zabawy, guizy i gry ruchowe na boisku szkolnym. Dodatkową atrakcją tego dnia było zjawisko częściowego zaćmienia Słońca, które mogliśmy obserwować w godzinach południowych. Na zakończenie dnia wszyscy uczniowie obejrzeli zabawne widowisko kukiełkowe pt. „Kot w butach”, a chętni mogli sobie zrobić zdjęcie –pocztówkę wielkanocną. Obchody wiosny zaplanował samorząd uczniowski pod opieką p. H. Boryczki. Dziękujemy za ciekawe pomysły i radosną zabawę.

pokaż więcej »

Sukcesy sportowe naszego ucznia

Ilość zdjęć: 3

W dniu 07.03.2015 na krytej pływalni „Delfin” w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Gminy Kozienice w pływaniu indywidualnym. Uczeń kl. VI Kacper Czerwiński płynął na dystansie 50 m w dwóch stylach: dowolnym i grzbietowym. Kacper zdobył dwa złote medale – jeden w stylu dowolnym i drugi w stylu grzbietowym. Gratulujemy!!!

pokaż więcej »

Szkolny Konkurs Recytatorski

Ilość zdjęć: 8

W dniu 19 lutego 2015 roku odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Uczniowie recytowali wiersze polskich poetów. Głównym celem tego konkursu było wyłonienie laureatów, którzy zaprezentują naszą szkołę w kolejnym etapie w Kozienicach. W każdej z trzech kategorii było dużo recytatorów. Komisja w składzie przewodnicząca: p. M. Fusiek oraz członkowie: p. H. Boryczka, p. M. Kacprzak i p. A. Miżejewska wyłoniła zwycięzców. W kategorii przedszkole: szczególne wyróżnienie uzyskała: Amelka Hauda, wyróżnienie: Filip Ochmański, Amelka Matysiak, Jagoda Drapała, Weronika Nazorek. W kategorii I-IV: I miejsce: Oliwia Faustman, II miejsce: Miłosz Jemiołek i Kacper Mikołajczyk, III miejsce: Emila Olszewska. W kategorii: V-VI I miejsce zdobył Krzysztof Solecki, II miejsce: Morena Mulazzani i Dominik Hauda, a III miejsce: Bernadetta Boryczka. Wyróżnienia uzyskali: Tomas Mulazzani, Marcel Kołakowski, Dominik Drewnik, Jakub Skotak i Rafał Wrona. W Domu Kultury wystąpią następujący laureaci: Amelia Hauda, Oliwia Faustman i Krzysztof Solecki. Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów. Uroczystość poprowadziła: p. M. Pietrzyk.

pokaż więcej »

Spotkanie z historią Średniowiecza

Ilość zdjęć: 2

W dniu 5 lutego w naszej szkole gościła grupa artystyczna „Rekonstrukto” z Lublina. Artyści przedstawili uczniom obraz rycerza z czasów średniowiecznych, jego zbroję i broń oraz różne inne rekwizyty. W trakcie demonstracji nasi uczniowie mieli okazję uczestniczenia w pasowaniu na rycerza, walkach z rycerzem, prezentacji oręża średniowiecza. Były to między innymi: dyby, miecze, włócznie, buzdygany. Spotkanie to było pouczającą i efektywną lekcją historii.

pokaż więcej »

Raz na ludowo - Dzień Babci i Dziadka

Ilość zdjęć: 12

W dniu 16 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Pani dyrektor powitała licznie zgromadzonych seniorów i złożyła im serdeczne życzenia z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka. Po wzruszających występach dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy „0”, czyli ludowych wierszykach i piosenkach były wspólne zabawy wnuków i dziadków z chustami terapeutycznymi. Zabawy te odbywały przy muzyce ludowej, w karnawałowej scenografii, zarówno dzieci, jak i panie były ubrane w stroje ludowe. Po wyczerpujących tańcach i pląsach goście otrzymali upominki przygotowane przez dzieci, a następnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek do szkolnej jadalni. Uroczystość przygotowały: panie: M. Warchoł, D. Tęcza i E. Zawadzka.

pokaż więcej »

Dzień Patrona

Ilość zdjęć: 4

W dniu 15 stycznia odbył się w naszej szkole apel poświęcony patronowi szkoły: chorążemu Janowi Szymańskiemu. Rozpoczął się od hymnu narodowego, z udziałem pocztu sztandarowego szkoły. Najpierw zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. „Dzieciństwo Janka Szymańskiego”. Dzieci miały za zadanie wykonać komiks ukazujący zainteresowania i zajęcia małego Janka w swoim rodzinnym domu. Następnie odbyła się prezentacja fragmentów filmu ukazującego fragmenty życiorysu patrona, wiersze patriotyczne oraz scenki z życia patrona przedstawiane przez uczniów naszej szkoły w 2009r., z okazji uroczystości nadania sztandaru szkole. Wyniki konkursu w kategorii: I-III: I miejsce Dominik D. kl.II i Dawid W. kl.I, II miejsce: Kacper S. kl.I i III miejsce Jakub S.kl.II, a w kategorii: IV-VI: I miejsce: Maja B.. II miejsce: Magdalena Ł. Kl.V i Bernadetta B.kl.V , III miejsce: Alicja Sz.kl.V. Uczniowie Ci otrzymali nagrody książkowe, a dla pozostałych uczestników były wyróżnienia w postaci dyplomów. Apel przygotowały: M. Kacprzak, M. Pietrzyk i R. Strzelczyk.

pokaż więcej »

Akcja "Widoczna Gmina Kozienice"

Ilość zdjęć: 4

Urząd Miejski w Kozienicach wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Kozienicach rozpoczyna kampanię pn. „Widoczna Gmina Kozienice”. Akcja związana jest ze zmianą ustawy Prawo o ruchu drogowym /t.j. Dz.U. z 2012 poz. 1137 z późn. zm./, nakładającą obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku po drogach poza terenem zabudowanym, a jej głównym celem jest zwiększenie świadomości uczniów w zakresie właściwego zachowania się na drodze. W ramach akcji policjanci z KPP Kozienice odwiedzili naszą szkołę rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz wręczyli wszystkim dzieciom kamizelki i elementy odblaskowe.

pokaż więcej »

Zabawa choinkowa

Ilość zdjęć: 5

Karnawał to czas radosnych, zimowych zabaw, maskarad i bali . W sobotę 10 stycznia w godzinach 15.00-19.30 odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa, w której uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas I-VI. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową udekorowaną białymi i błękitnymi balonami, serpentynami i śnieżynkami. W przygotowaniu dekoracji brali udział uczniowie i nauczyciele. Przy połyskujących kolorowych światełkach i dźwiękach nowoczesnej muzyki prezentowanej przez DJ nasi uczniowie bawili się doskonale. Większość miała pomysłowe i piękne stroje, które prezentowali w specjalnym tańcu, a przedstawiciele samorządu uczniowskiego kilkukrotnie nagradzali tańczących cukierkami. W międzyczasie kolejno uczniowie z poszczególnych klas byli zapraszani przez rodziców na poczęstunek. Nauczyciele zachęcali uczniów do zabawy i tańczyli wspólnie z dziećmi. Nad bezpieczeństwem bawiących się uczniów czuwali nauczyciele i rodzice. Z ramienia samorządu uczniowskiego opiekunem była p. H. Boryczka.

pokaż więcej »