Witamy na naszej stronie

Galeria

Uroczystość ku czci żołnierzy I Armii Wojska Polskiego

Ilość zdjęć: 8

W dniu 3 sierpnia 2015 roku dyrektor M. Fusiek oraz delegacja szkoły ze Sztandarem wzięła udział w uroczystości ku czci żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego, walczących w 1944 roku o przyczółek pod Dęblinem i Puławami.Uroczystość odbyła się w Zajezierzu przy kopcu kpr. Michała Okurzałego. Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości przedstawiono rys historyczny dotyczący krwawych wydarzeń z 1944 roku jakie rozegrały się w okolicach Dęblina i Puław. Kombatanci podzielili się z zebranymi wspomnieniami z walk o wyzwolenie Polski. Odczytano apel poległych i złożono wiązanki kwiatów przy kopcu kpr. Michała Okurzałego.

pokaż więcej »

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Ilość zdjęć: 6

Ale to już było. Pod takim hasłem przebiegało w naszej szkole tegoroczne zakończenie roku szkolnego. Rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny w Ryczywole, następnie był przemarsz ze sztandarem do szkoły, w której na wstępie szóstoklasiści swoimi artystycznymi występami pożegnali swoich nauczycieli, pracowników szkoły i młodszych kolegów. Z równie miłym pożegnaniem zaprezentowali się uczniowie klasy piątej. Następnie prymusi odebrali świadectwa na sali z rąk pani dyrektor, a ich rodzice listy gratulacyjne. Nagrodę Dyrektora szkoły za najwyższy wynik ze sprawdzianu po klasie szóstej i jednocześnie najwyższą średnią odebrała Andżelika O. Kolejnym punktem programu było przedstawienie przez panią dyrektor wyników klasyfikacji, oraz podziękowania nauczycielom za ogromny wkład pracy i sukces klasy szóstej, czyli najwyższy wynik w gminie i powiecie ze sprawdzianu po klasie VI.Podziękowania za pracę na rzecz szkoły odebrali również przedstawiciele Rady Rodziców. Następnie były życzenia miłych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.Nauczyciele udali się ze swoimi uczniami do klas na rozdanie pozostałych świadectw.

pokaż więcej »

Zielona szkoła

Ilość zdjęć: 4

W dniach 16.06.2015r. – 19.06.2015r. odbyła się wycieczka Wieliczka – Murzasichle –Zakopane – Kraków, w której brała udział szkoła PSP Janików oraz ośmioro uczniów z naszej szkoły. Zwiedziliśmy Kopalnię Soli „ Wieliczka”, podziwialiśmy wysokogórski krajobraz Tatr. Byliśmy nad Morskim Okiem, gdzie podziwialiśmy najwyższy szczyt Polski – Rysy. Z najwyżej położonej miejscowości w Polsce Ząb przeszliśmy na Gubałówkę i zjeżdżaliśmy kolejką krzesełkową z Butorowego Wierchu. W ostatnim dniu wycieczki zwiedziliśmy Kraków: Wawel, Rynek Krakowski. Wycieczka była bardzo ciekawa, dostarczyła wielu wrażeń poznawczych i estetycznych, a uczniowie świetnie się integrowali.

pokaż więcej »

Wycieczka do Magicznych Ogrodów w Trzciance

Ilość zdjęć: 8

W dniu 16 czerwca odbyła się wycieczka uczniów klas 0-IV do sensorycznego parku rozrywki , czyli Magicznych Ogrodów w Trzciance koło Janowca. W programie wycieczki było: zwiedzanie pod kierunkiem przewodnika- walecznego Krasnoluda kolejnych krain wędrując wśród szumiących wodospadów i pachnących, różnorodnych roślin. Najpierw dzieci dotarły do Domu Czarodzieja i wysłuchały jego baśniowych opowieści, potem przeżywały niezwykłe przygody w kolejnych krainach: Marchewkowe Pole, na Robankowej Łące, w Wodnym Świecie , Smoczym Gnieżdzie, Bulwiakowej Osadzie i wreszcie w Krasnoludkowym Grodzie, gdzie chętni stoczyli walki na miecze. Jednak największą sympatią dzieci darzyły Mordole, które często towarzyszyły im w trakcie wędrówek po tym uroczym oryginalnym ogrodzie. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich sprawności oraz twórczej zabawy na placach zabaw wyposażonych w urządzenia pobudzające kreatywność i stymulujących dziecięce zmysły. To była wspaniała wycieczka, dziękujemy opiekunom i organizatorce p. Agnieszce Miżejewskiej.

pokaż więcej »

Mistrzostwa Powiatu w trójboju

Ilość zdjęć: 3

13.06.2015r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w 3-boju LA. Szkołę reprezentowała mistrzyni Gminy Kozienice w trójboju - Alicja Kaca. Alicja zajęła I miejsce. Gratulujemy!

pokaż więcej »

Festyn Rodzinny 2015

Ilość zdjęć: 16

W dniu 29.05. 2015r. odbył się kolejny, zapisany już w tradycji naszej szkoły, Festyn Rodzinny. W programie uroczystości były występy artystyczne w formie układów tanecznych uczniów klasy trzeciej, montaż słowno-muzyczny o tematyce profilaktycznej, tym razem o zdrowym żywieniu w ramach ogólnopolskiej akcji ZTU 2015 przygotowany przez uczniów klasy VI i IV pod kierunkiem p. E. Nakończy oraz piosenka w wykonaniu dwóch uczennic z klasy piątej. Wspólnie z rodzicami dzieci mogły brać udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, plastycznych i rozrywkowych. Konkursy: plastyczno-literacki „Warto pomagać, wiedzy „Zdrowe zagranie” i kreatywny konkurs fotograficzny „Tekturowy ludzik” odbywały się również w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Dodatkowe atrakcje cieszące się ogromną popularnością wśród naszych uczniów to nadmuchiwane zjeżdżalnie i zamki oraz różne stoiska między innymi z watą cukrową. Festyn wzbogacony był także przez naszych rodzimych kozienickich twórców ludowych. W przerwach między konkurencjami rodzice serwowali swoim pociechom owoce, lody, ciastka i napoje. Nad sprawnym przebiegiem tej uroczystości czuwali: pani dyrektor i wszyscy nauczyciele naszej szkoły.

pokaż więcej »

IX Edycja Pleneru Nadwiślańskiego 2015

Ilość zdjęć: 12

W Publicznej Szkole Podstawowej w Ryczywole odbyła się 29.05.2015 r. XI edycja Pleneru Nadwiślańskiego. W plenerze wzięła udział młodzież z opiekunami ze szkół z gminy i powiatu kozienickiego oraz młodzież ze szkoły partnerskiej w Dziurowie (świętokrzyskie). Od godz. 9.30 do 11.30 – młodzież wykonała w plenerze prace plastyczne. Komisja w składzie: dyrektor Robert Boryczka , Elżbieta Sadowska, Halina Turek, Luiza Nastula, Marianna Fusiek, przyznała następując nagrody: 1. W kategorii klas I-III (szkoła podstawowa) I miejsce – Alicja Ślażyńska – PSP Ryczywół II miejsce – Dominika Jaworska – PSP Nr 3 Kozienice III miejsce – Zuzanna Kawecka – PSP Przydworzyce 2. W kategorii klas IV-VI (szkoła podstawowa) I miejsce – Morena Mulazzani – PSP Ryczywół II miejsce – Łukasz Wójtowicz – PSP Nr 1 Kozienice III miejsce – Julia Pawelec – PSP Nr 1 Kozienice 3. W kategorii gimnazjum Nagrodę otrzymała- Anna Ośka

pokaż więcej »

Trójbój lekkoatletyczny

Ilość zdjęć: 4

23.05.2015r. w PSP Janików odbyły się Mistrzostwa Gminy Kozienice w 3-boju LA w kategorii dziewcząt i chłopców. Szkołę reprezentowali w kat. dziewcząt Alicja Kaca, a w kat. chłopców Ł. Bogumił, M. Domagała, K. Jatczak, M. Nyrek, K. Ruba, R. Wrona. Mistrzynią Gminy w 3-boju LA została Alicja Kaca. Gratulujemy! W tej samej szkole 13.06.2015r. Ala będzie brała udział w zawodach na szczeblu powiatowym. Będziemy trzymać kciuki Alu! Powodzenia!

pokaż więcej »

Zajęcia terenowe

Ilość zdjęć: 4

W dniu 13.05.2015r, odbyły się w ramach prowadzonej innowacji „Przyroda wokół nas” zajęcia terenowe w Nadleśnictwie Kozienice w Pionkach. Zajęcia rozpoczęły się w sali konferencyjno – edukacyjnej. O wydarzeniach z historii puszczy i leśnictwa, bogactwie przyrodniczym puszczy, zachowaniu się w lesie opowiedziała nam Pani Lidia Zaczyńska. Następnie przeszliśmy na ścieżkę przyrodniczo – leśną „Podgaje” doszliśmy do skalnika oraz oczka wodnego, w którym rosną rośliny występujące w wodach Puszczy Kozienickiej. Oglądaliśmy obok budynku Nadleśnictwa mini arboretum z 26 gatunkami drzew i 20 gatunkami krzewów i krzewinek z Puszczy Kozienickiej. Przeszliśmy ścieżką „Podgaje” o długości 750 m i zatrzymaliśmy się przy 6 tablicach tematycznych: 1.Szkółka leśna 2.Hodowla lasu. 3.Ochrona lasu i ochrona przeciwpożarowa. 4.Ochrona przyrody. 5.Pozyskanie drewna. 6.Gospodarka łowiecka. Oglądaliśmy narzędzia i maszyny związane z gospodarką leśną, gabloty z nasionami, wyrzynek z 350- letniego dębu, spałę żywiczarską, cymbały leśne. Następnie przejechaliśmy na ścieżkę „Królewskie Źródła”. Wędrując po ścieżce p. Lidia Zaczyńska opowiadała o gospodarce leśnej i otaczającej nas przyrodzie. Rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy, spotkaliśmy tropy sarny i dzika, widzieliśmy jaszczurkę, padalca, żmiję, napotkaliśmy ślady bytowania bobrów, napiliśmy się wody z „Królewskiego Źródła”. Doznaliśmy wielu estetycznych wrażeń, poznaliśmy wyjątkowo piękne zakątki przyrody. Dowiedzieliśmy się jak wzrasta las i jak go chronić przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Spotkanie zakończyło się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz zabawą na polanie.

pokaż więcej »

Święto Konstytucji 3 Maja

Ilość zdjęć: 8

W dniu 30 kwietnia w naszej szkole uroczystą akademią uczciliśmy święto Konstytucji 3 Maja. Gościem honorowym tej uroczystości był doktor prawa, konstytucjonalista, pan Martin Bożek. Na wstępie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IV, w trakcie której zgromadzeni mogli usłyszeć fakty historyczne z czasów powstania tego ważnego dokumentu oraz utwory o tematyce patriotycznej. Występujący zaprezentowali także taniec-poloneza. Następnie pani dyrektor Marianna Fusiek udzieliła głosu panu dr Martinowi Bożkowi, który poprzez prezentację wyjaśnił dzieciom, co to jest konstytucja i w jakim celu powstała.Rozmawiał z uczniami o ich prawach i obowiązkach, o statucie szkoły. Uczniowie kwiatami i brawami podziękowali gościowi za tą pouczającą lekcję historii. Akademię przygotowały panie: Renata Strzelczyk i Halina Boryczka.

pokaż więcej »