Witamy na naszej stronie

Galeria

V Rajd Niepodległości

Ilość zdjęć: 6

W dniach 12- 13 listopada 2015r. Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne „ TRAMPEK” wzięło udział w V Rajdzie Niepodległości. Pierwszego dnia wędrowaliśmy Doliną Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym. Podziwialiśmy piękne skalne ostańce jak Igłę Deotymy, Maczugę Herkulesa. Następnie przejechaliśmy na Pustynię Błędowską, którą podziwialiśmy z tarasu widokowego. W drodze na nocleg zatrzymaliśmy się na cmentarzu w Bydlinie i uczciliśmy pamięć żołnierzy walczących o niepodległość Polski. Nocleg mieliśmy w Stacji Turystycznej Jurajska w Domaniewicach. Drugi dzień rajdu rozpoczęliśmy od wejścia na Kopiec Niepodległości im. J. Piłsudskiego w Krakowie. Następnie zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta, Sukiennice, Kościół Mariacki, Bramę Floriańską i Wawel. Na Wawelu zwiedziliśmy królewskie komnaty z pięknymi obrazami. Wszyscy zadowoleni, ale zmęczeni napiętym programem wycieczki wracaliśmy do naszych domów.

pokaż więcej »

Święto Niepodległości

Ilość zdjęć: 4

W przeddzień Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony treściom historycznym i patriotycznym. Uczniowie klasy V w uroczystych występach przybliżyli zgromadzonym te ważne kwestie z historii Polski, z 1918 roku. Były utwory literackie oraz wspólne pieśni o charakterze patriotycznym. Największe wrażenie wśród uczniów sprawiła pieśń „Kocham Cię Polsko” wykonana solo przez E. Olszewską. Spotkanie to przygotowała p. Renata Strzelczyk.

pokaż więcej »

Ślubowanie klasy pierwszej

Ilość zdjęć: 11

W dniu 28 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Po powitaniu przez panią dyrektor M. Fusiek gości p. Roberta Boryczki dyrektora Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Kozienicach oraz rodziców, uczniów, a przede wszystkim pierwszaków rozpoczęły się występy artystyczne. Poprowadziły je uczennice klasy piątej: A. Kaca i O. Sendybył. Na początku wystąpili uczniowie klasy drugiej zapewniając w recytowanych utworach o otoczeniu ich opieką w szkole. Następnie zaprezentowały się kolejno pierwszaki podkreślając swoje atuty. Były także improwizowane piosenki i wiersze o szkole. Następnie odbył się egzamin z wiedzy o naszej Ojczyźnie, który pierwszaki zdały na szóstkę. Jak zapewniła p. dyrektor pierwszaki jednogłośnie zostały przyjęte w poczet uczniów szkoły i po ślubowaniu zostały pasowane na uczniów. Potem otrzymały legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomiki i prezenty od samorządu uczniowskiego, od klasy drugiej i od rodziców. Na pamiątkę tego ślubowania posadzono dwa drzewka podarowane szkole przez rodziców. Przedstawiciele rodziców podziękowali p. H. Boryczce, p. M. Fusiek i p. R. Boryczce za tą uroczystość. Na zakończenie był poczęstunek i dyskoteka dla najmłodszych uczniów w szkole.

pokaż więcej »

Pokaz przyrodniczy

Ilość zdjęć: 4

Niecodzienna lekcja przyrody pt. „Czy to magia? Nie, to czysta chemia!” W dniu 23 października uczniowie naszej szkoły z klas I-VI uczestniczyli w żywej lekcji przyrody. W programie były niezwykłe eksperymenty chemiczne. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o budowie ludzkiego organizmu, oglądali rekwizyty. Mieli możliwość uczestniczenia w tym pokazie i to było dla nich najprzyjemniejsze! Lekcję przeprowadziła Grupa Zaelektryzowani.

pokaż więcej »

Wycieczka do Dęblina i Puław

Ilość zdjęć: 7

W dniu 21 października odbyła się wycieczka uczniów klas II-VI do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Uczniowie mieli możliwość poznać historię i tradycje polskiego lotnictwa wojskowego od 1918 roku, na przestrzeni lat międzywojennych, wojennych i powojennych. Chętnie oglądali różnorodne modele samolotów, śmigłowców, uzbrojenie, sprzęt techniczny i radiolokacyjny, a także zwiedzali wnętrze samolotu prezydenckiego. Po zakupie pamiątek w ciężarówce wojskowej uczniowie wraz z opiekunami udali się do Puław. W kinie Sybilla obejrzeli zabawny film pt. „ Hugo i łowcy duchów”. Mimo deszczowej pogody tego dnia, wszyscy byli w pogodnych nastrojach. Organizatorem tej wycieczki była p. E. Bogacka, której serdecznie dziękujemy!

pokaż więcej »

Spotkanie z policjantem

Ilość zdjęć: 1

W dniu 19 października odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie uczniów klas II i IV-VI z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Kozienicach -panią st. sierż. Iloną Tarczyńską na temat właściwego zachowania uczniów w szkole i poza nią. Uczniowie mieli za zadanie uświadomić sobie: •jakie zachowania zaliczają się do zachowań agresywnych, dyskryminacyjnych? •jak czuje się ofiara takiego zachowania? •jaka kara czeka sprawcę takiego zachowania oraz jego rodziców? Uczniowie chętnie podawali przykłady rożnych trudnych sytuacji, które miały miejsce w szkole, pani policjantka je analizowała i tłumaczyła dzieciom jakie konsekwencje grożą sprawcom tych sytuacji. Była to pouczająca lekcja właściwych zasad zachowania i dobrych manier. Mamy nadzieję, że uczniowie wyciągnęli z tej lekcji odpowiednie wnioski.

pokaż więcej »

Święto Edukacji Narodowej

Ilość zdjęć: 5

W dniu 13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji święta Edukacji Narodowej, zwanego Dniem Nauczyciela. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani galowo. Najpierw w wykonaniu uczniów klasy III i VI wysłuchaliśmy piosenek oraz uroczystych utworów literackich i kabaretowych podkreślających walory nauczycieli z różnych dziedzin. Występujący przygotowali również nagrody- „Oskary” dla wszystkich pracowników, na czele z panią dyrektor. W niezwykle humorystyczny, ale jednocześnie podniosły sposób docenili trudną pracę nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Na zakończenie programu artystycznego był taniec samba, przy której zebrani świetnie się bawili. Następnie pani dyrektor złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, wielu z nich wyróżniła wręczając Nagrodę Dyrektora, a p. H. Boryczce pogratulowała Nagrody Burmistrza. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego Alicja K. dołączyła się do życzeń wręczając świętującym nauczycielom symboliczne róże i laurki własnoręcznie wykonane przez uczniów. Pani Beata B. przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła na ręce p. dyrektor bukiet kwiatów wraz z wiązanką życzeń dla nauczycieli. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Akademię przygotowały: p. E. Bogacka i p. A. Miżejewska

pokaż więcej »

Dzień Chłopaka

Ilość zdjęć: 4

W dniu 30 września w godzinach 16.00-19.00 odbyła się w naszej szkole tradycyjnie dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas II-VI. Szkolnym DJ była przewodnicząca samorządu uczniowskiego: Alicja Kaca. Główną atrakcją był wybór najlepszego tancerza, którym został Łukasz Bogumił. W nagrodę otrzymał dyplom. Przedszkolaki i klasa I mieli swoją zabawę w godzinach dopołudniowych. Wszystkim chłopcom składamy najlepsze życzenia i życzymy spełnienia marzeń. Uczniowie się świetnie bawili, oby było więcej takich udanych zabaw. Opiekę nad imprezą objęła p. M. Pietrzyk –opiekun samorządu uczniowskiego oraz dyżurujący nauczyciele.

pokaż więcej »

III Mistrzostwa Kozienic w marszach na orientację

Ilość zdjęć: 3

26.09.2015r. odbyły się III Mistrzostwa Kozienic w marszach na orientację na trasie Przejazd- szkółka leśna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV I. Pomarański, K. Ruba, Ł. Świątek, D. Zalewski,. Mimo deszczowej pogody chłopcy byli w dobrych nastrojach, a udział w tej imprezie sprawił im wiele przyjemności, co widać na zdjęciach.

pokaż więcej »

Wycieczka do Warszawy

Ilość zdjęć: 6

25.09.2015r. uczniowie kl. VI byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzili Muzeum Techniki i Przemysłu oraz Muzeum Wojska Polskiego. W Multikinie Złote Tarasy obejrzeli film pt” Mały Książę”.

pokaż więcej »