Witamy na naszej stronie

Galeria

Pokaz przyrodniczy

Ilość zdjęć: 4

Niecodzienna lekcja przyrody pt. „Czy to magia? Nie, to czysta chemia!” W dniu 23 października uczniowie naszej szkoły z klas I-VI uczestniczyli w żywej lekcji przyrody. W programie były niezwykłe eksperymenty chemiczne. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o budowie ludzkiego organizmu, oglądali rekwizyty. Mieli możliwość uczestniczenia w tym pokazie i to było dla nich najprzyjemniejsze! Lekcję przeprowadziła Grupa Zaelektryzowani.

pokaż więcej »

Wycieczka do Dęblina i Puław

Ilość zdjęć: 7

W dniu 21 października odbyła się wycieczka uczniów klas II-VI do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Uczniowie mieli możliwość poznać historię i tradycje polskiego lotnictwa wojskowego od 1918 roku, na przestrzeni lat międzywojennych, wojennych i powojennych. Chętnie oglądali różnorodne modele samolotów, śmigłowców, uzbrojenie, sprzęt techniczny i radiolokacyjny, a także zwiedzali wnętrze samolotu prezydenckiego. Po zakupie pamiątek w ciężarówce wojskowej uczniowie wraz z opiekunami udali się do Puław. W kinie Sybilla obejrzeli zabawny film pt. „ Hugo i łowcy duchów”. Mimo deszczowej pogody tego dnia, wszyscy byli w pogodnych nastrojach. Organizatorem tej wycieczki była p. E. Bogacka, której serdecznie dziękujemy!

pokaż więcej »

Spotkanie z policjantem

Ilość zdjęć: 1

W dniu 19 października odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie uczniów klas II i IV-VI z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Kozienicach -panią st. sierż. Iloną Tarczyńską na temat właściwego zachowania uczniów w szkole i poza nią. Uczniowie mieli za zadanie uświadomić sobie: •jakie zachowania zaliczają się do zachowań agresywnych, dyskryminacyjnych? •jak czuje się ofiara takiego zachowania? •jaka kara czeka sprawcę takiego zachowania oraz jego rodziców? Uczniowie chętnie podawali przykłady rożnych trudnych sytuacji, które miały miejsce w szkole, pani policjantka je analizowała i tłumaczyła dzieciom jakie konsekwencje grożą sprawcom tych sytuacji. Była to pouczająca lekcja właściwych zasad zachowania i dobrych manier. Mamy nadzieję, że uczniowie wyciągnęli z tej lekcji odpowiednie wnioski.

pokaż więcej »

Święto Edukacji Narodowej

Ilość zdjęć: 5

W dniu 13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji święta Edukacji Narodowej, zwanego Dniem Nauczyciela. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani galowo. Najpierw w wykonaniu uczniów klasy III i VI wysłuchaliśmy piosenek oraz uroczystych utworów literackich i kabaretowych podkreślających walory nauczycieli z różnych dziedzin. Występujący przygotowali również nagrody- „Oskary” dla wszystkich pracowników, na czele z panią dyrektor. W niezwykle humorystyczny, ale jednocześnie podniosły sposób docenili trudną pracę nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Na zakończenie programu artystycznego był taniec samba, przy której zebrani świetnie się bawili. Następnie pani dyrektor złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, wielu z nich wyróżniła wręczając Nagrodę Dyrektora, a p. H. Boryczce pogratulowała Nagrody Burmistrza. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego Alicja K. dołączyła się do życzeń wręczając świętującym nauczycielom symboliczne róże i laurki własnoręcznie wykonane przez uczniów. Pani Beata B. przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła na ręce p. dyrektor bukiet kwiatów wraz z wiązanką życzeń dla nauczycieli. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Akademię przygotowały: p. E. Bogacka i p. A. Miżejewska

pokaż więcej »

Dzień Chłopaka

Ilość zdjęć: 4

W dniu 30 września w godzinach 16.00-19.00 odbyła się w naszej szkole tradycyjnie dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas II-VI. Szkolnym DJ była przewodnicząca samorządu uczniowskiego: Alicja Kaca. Główną atrakcją był wybór najlepszego tancerza, którym został Łukasz Bogumił. W nagrodę otrzymał dyplom. Przedszkolaki i klasa I mieli swoją zabawę w godzinach dopołudniowych. Wszystkim chłopcom składamy najlepsze życzenia i życzymy spełnienia marzeń. Uczniowie się świetnie bawili, oby było więcej takich udanych zabaw. Opiekę nad imprezą objęła p. M. Pietrzyk –opiekun samorządu uczniowskiego oraz dyżurujący nauczyciele.

pokaż więcej »

III Mistrzostwa Kozienic w marszach na orientację

Ilość zdjęć: 3

26.09.2015r. odbyły się III Mistrzostwa Kozienic w marszach na orientację na trasie Przejazd- szkółka leśna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV I. Pomarański, K. Ruba, Ł. Świątek, D. Zalewski,. Mimo deszczowej pogody chłopcy byli w dobrych nastrojach, a udział w tej imprezie sprawił im wiele przyjemności, co widać na zdjęciach.

pokaż więcej »

Wycieczka do Warszawy

Ilość zdjęć: 6

25.09.2015r. uczniowie kl. VI byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzili Muzeum Techniki i Przemysłu oraz Muzeum Wojska Polskiego. W Multikinie Złote Tarasy obejrzeli film pt” Mały Książę”.

pokaż więcej »

Biegi przełajowe

Ilość zdjęć: 3

Mateusz Domagała uczeń klasy V zajął II miejsce w Mistrzostwach Gminy Kozienice w biegach przełajowych.

pokaż więcej »

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ilość zdjęć: 1

11 września 2015 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z policjantem. Przebiegało ono w dwóch turach. W pierwszej grupie byli uczniowie od przedszkola do klasy drugiej. Dzieci mogły porozmawiać z policjantem o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miejscowości, zasadach bezpiecznej drogi do i ze szkoły, o zapinaniu pasów podczas jazdy samochodem, korzyściach z noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu i tornistrze oraz o przestrzeganiu zasad dobrej, czyli bezpiecznej zabawy. W drugiej grupie uczniów, klas III-VI pan policjant przekazał wiele cennych informacji dotyczących także bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, w ruchu drogowym, podczas jazdy rowerem, ale również w Internecie, w kontaktach z obcymi i podczas zabawy. Uczniowie mieli okazję do czynnego udziału w spotkaniu, zadawali pytania na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. W poniedziałek 14 września swoje spotkanie z policjantem mieli rodzice i nauczyciele. Dotyczyło ono również bezpieczeństwa, ale głównie używania przez młodzież substancji psychoaktywnych, a szczególnie dopalaczy. Poprowadziła je pani Ilona Tarczyńska z Powiatowej Komendy Policji w Kozienicach. Zebrani z zaciekawieniem obejrzeli prezentację „Dopalacze kradną życie”. Uzyskali szczegółowe informacje dotyczące odpowiedzialności rodziców za zachowania swoich dzieci oraz o tym jak postępować w sytuacjach trudnych.

pokaż więcej »

Powitanie nowego roku szkolnego 2015/2016

Ilość zdjęć: 1

W dniu 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2015/2016. Najpierw tradycyjnie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny w Ryczywole. Następnie był wspólny przemarsz do szkoły ze sztandarem na czele. Po odśpiewaniu przez wszystkich zgromadzonych hymnu narodowego pani dyrektor M. Fusiek powitała uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, następnie zapoznała z harmonogramem pracy w roku szkolnym 2015/2016, życzyła także wszystkim uczniom powodzenia w nauce, a nauczycielom zapału do codziennej pracy. Dokładne informacje dotyczące planu lekcji i organizacji pracy przedstawili wychowawcy podczas spotkań w klasach. Życzymy wszystkim dużo sukcesów w bieżącym roku szkolnym.

pokaż więcej »