Witamy na naszej stronie

Galeria

Zabawa noworoczna

Ilość zdjęć: 8

Karnawał to czas zabaw i radości! W związku z tym, w sobotę 22 stycznia w godzinach 15.00-20.00 odbyła się zabawa noworoczna dla uczniów naszej szkoły. Wcześniej została pięknie udekorowana sala śnieżynkami i serpentynami. Stroną muzyczną balu zajął się pan DJ, który poprzez zabawę kierowaną zachęcił do tańca wszystkie dzieci, młodzież i niektórych rodziców. Zdecydowana większość uczniów zaprezentowała się na tym balu w przepięknych, barwnych strojach. W trakcie zabawy wybrano króla i królową balu. A zostali nimi: Zuzia Cz. z klasy III i Kacper S z klasy II. Nauczyciele zachęcali wszystkie dzieci do tańca i bawili się wspólnie z nimi. W międzyczasie kolejne klasy były zapraszane przez rodziców na poczęstunek do szkolnej jadalni. Zabawa ta sprawiła wszystkim zgromadzonym dużo radości. Nad bezpieczeństwem bawiących się uczniów czuwali nauczyciele i rodzice.

pokaż więcej »

Dzień Babci i Dziadka

Ilość zdjęć: 19

W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 21 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor M. Fusiek przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Następnie odbyła się część artystyczna. W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z Panią Marzenką i Dominiką zaprezentowały koncert życzeń dla dostojnych gości. W formie wierszy złożyły dziadkom i babciom życzenia. Na koniec części artystycznej dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy słowno-muzycznej i tańców, które przyniosły wszystkim dużo radości. Następnie przedszkolaki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, własnoręcznie przygotowanymi. Były to piękne i oryginalne laurki. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy w szkolnej jadalni. To było wspaniałe święto dla dzieci i dla całych rodzin.

pokaż więcej »

Wigilia w szkole

Ilość zdjęć: 11

22 grudnia 2015 roku odbyła się Wigilia szkolna poprzedzona spotkaniami opłatkowymi w klasach. Na wstępie pani dyrektor powitała przybyłych gości: pana dyrektora Wydziału Edukacji w Kozienicach Roberta Boryczkę, pana sołtysa Ryczywołu Leszka Matuszewskiego oraz licznie zgromadzonych rodziców, uczniów oraz nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Następnie kolejne klasy począwszy od przedszkolaków aż po klasę szóstą prezentowały wcześniej przygotowane kolędy i pastorałki. Spotkanie to odbywało się przy choince, w świątecznej atmosferze i w sali udekorowanej śnieżynkami i różnego rodzaju stroikami. Uczniowie występowali w odświętnych, odpowiednio dobranych do swoich prezentacji strojach. Po występach głos zabrali: pani dyrektor Marianna Fusiek oraz goście, złożyli życzenia i pogratulowali uczniom wspaniałych występów. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy piątej Emilka Olszewska i Oliwia Sendybył pod kierunkiem pani Renaty Strzelczyk.

pokaż więcej »

Lekcje biblioteczne w Mediatece

Ilość zdjęć: 7

9 i 21 grudnia 2015 roku uczniowie klas III - VI naszej szkoły wzięli udział w lekcjach bibliotecznych pt. „Zasoby i usługi Mediateki”. Uczniowie dowiedzieli się czym jest Mediateka i jak korzystać z jej usług. Zapoznali się również ze zbiorami i kursami multimedialnymi dostępnymi w Filii nr 8 Biblioteki Publicznej w Kozienicach, a także nauczyli się w jaki sposób korzystać z katalogu online.

pokaż więcej »

Mikołaj w naszym przedszkolu

Ilość zdjęć: 8

Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały zabawki i pomoce dydaktyczne. Dziękujemy Stowarzyszeniu "Młodzi Młodym" za zakup pomocy dydaktycznych i zabawek dla naszej placówki z 1% przekazanego przez naszych darczyńców rozliczających się z fiskusem za 2014 rok.

pokaż więcej »

Wycieczka Mikołajkowa

Ilość zdjęć: 10

W dniu 3 grudnia odbyła się wycieczka do Radomia przedszkolaków i uczniów z klas I-III. Pierwszym odwiedzanym miejscem było Centrum Zabaw Hula Park. Wszystkie dzieci miały tam okazję twórczej, edukacyjnej zabawy, aktywnie spędzały czas rozwijając jednocześnie zręczność, refleks, siłę, a przede wszystkim bawiły się i integrowały. Po krótkim odpoczynku i posiłku udaliśmy się do Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursy Obywatelskiej”, gdzie obejrzały wspaniałe widowisko teatralne pt. „Jak Runcajs uratował Cypiska”. Wszystkich zachwyciła piękna scenografia, gra aktorska, kolorowe stroje, a najbardziej ogromna i oryginalna Pajęczyca. Po spektaklu uczniowie brali udział w krótkich warsztatach teatralnych, w trakcie których poznawały pracę aktorów zza kulisów. Wszystkie nasze dzieci zasługują na pochwałę, a najbardziej przedszkolaki, które spisały się na tej wycieczce wspaniale. Dziękujemy pani A. Miżejewskiej za zorganizowanie tej wycieczki.

pokaż więcej »

Andrzejki w szkole

Ilość zdjęć: 9

„Andrzejki” to impreza, która co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością zarówno wśród tych najmłodszych jak i tych nieco starszych. Dzieci z przedszkola i klasy I bawiły się przy muzyce w godzinach dopołudniowych. Pod opieką wychowawców i przedstawicieli samorządu uczniowskiego miały okazję także wspaniałej zabawy poprzez: „wychodzenie bucików za próg”, konkurs jedzenia jabłuszka bez użycia rąk i inne. Dla uczniów klas II-VI Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. M. Pietrzyk zorganizował dyskotekę andrzejkową również połączoną z zabawami i konkursami. Uczestnicy andrzejkowych szaleństw chętnie przekłuwali papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali tajemnicze bileciki dotyczące przyszłości. Młodzież bawiła w pięknie udekorowanej sali, a nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem tej uroczystości czuwali dyżurujący nauczyciele.

pokaż więcej »

Przedstawienie "Witaminki"

Ilość zdjęć: 2

W środę 18 listopada uczniowie świetlicy: zarówno Ci najmłodsi jak i starsi zachęcali uczniów i wszystkich zgromadzonych pracowników szkoły do spożywania owoców i warzyw. W zabawnych wierszykach przybliżyli jakie witaminy mają poszczególne owoce i warzywa. Były również piosenki i zagadki nagradzane jabłuszkiem. Apel przygotowały p. E. Nakończy i p. M. Warchoł.

pokaż więcej »

Mistrzostwa Gminy Kozienice w tenisie stołowym dziewcząt

Ilość zdjęć: 3

14 .11. 2015r. w PSP Janików odbyły się Gminne Mistrzostwa w tenisie stołowym dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowała E. Olszewska i A. Kaca. Dziewczęta zajęły III miejsce. I miejsce zajęły dziewczęta z PSP Stanisławice a II miejsce dziewczęta z PSP 2 w Kozienicach. Gratulujemy!!!

pokaż więcej »