Witamy na naszej stronie

Galeria

Wigilia w szkole

Ilość zdjęć: 11

22 grudnia 2015 roku odbyła się Wigilia szkolna poprzedzona spotkaniami opłatkowymi w klasach. Na wstępie pani dyrektor powitała przybyłych gości: pana dyrektora Wydziału Edukacji w Kozienicach Roberta Boryczkę, pana sołtysa Ryczywołu Leszka Matuszewskiego oraz licznie zgromadzonych rodziców, uczniów oraz nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Następnie kolejne klasy począwszy od przedszkolaków aż po klasę szóstą prezentowały wcześniej przygotowane kolędy i pastorałki. Spotkanie to odbywało się przy choince, w świątecznej atmosferze i w sali udekorowanej śnieżynkami i różnego rodzaju stroikami. Uczniowie występowali w odświętnych, odpowiednio dobranych do swoich prezentacji strojach. Po występach głos zabrali: pani dyrektor Marianna Fusiek oraz goście, złożyli życzenia i pogratulowali uczniom wspaniałych występów. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy piątej Emilka Olszewska i Oliwia Sendybył pod kierunkiem pani Renaty Strzelczyk.

pokaż więcej »

Lekcje biblioteczne w Mediatece

Ilość zdjęć: 7

9 i 21 grudnia 2015 roku uczniowie klas III - VI naszej szkoły wzięli udział w lekcjach bibliotecznych pt. „Zasoby i usługi Mediateki”. Uczniowie dowiedzieli się czym jest Mediateka i jak korzystać z jej usług. Zapoznali się również ze zbiorami i kursami multimedialnymi dostępnymi w Filii nr 8 Biblioteki Publicznej w Kozienicach, a także nauczyli się w jaki sposób korzystać z katalogu online.

pokaż więcej »

Mikołaj w naszym przedszkolu

Ilość zdjęć: 8

Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały zabawki i pomoce dydaktyczne. Dziękujemy Stowarzyszeniu "Młodzi Młodym" za zakup pomocy dydaktycznych i zabawek dla naszej placówki z 1% przekazanego przez naszych darczyńców rozliczających się z fiskusem za 2014 rok.

pokaż więcej »

Wycieczka Mikołajkowa

Ilość zdjęć: 10

W dniu 3 grudnia odbyła się wycieczka do Radomia przedszkolaków i uczniów z klas I-III. Pierwszym odwiedzanym miejscem było Centrum Zabaw Hula Park. Wszystkie dzieci miały tam okazję twórczej, edukacyjnej zabawy, aktywnie spędzały czas rozwijając jednocześnie zręczność, refleks, siłę, a przede wszystkim bawiły się i integrowały. Po krótkim odpoczynku i posiłku udaliśmy się do Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursy Obywatelskiej”, gdzie obejrzały wspaniałe widowisko teatralne pt. „Jak Runcajs uratował Cypiska”. Wszystkich zachwyciła piękna scenografia, gra aktorska, kolorowe stroje, a najbardziej ogromna i oryginalna Pajęczyca. Po spektaklu uczniowie brali udział w krótkich warsztatach teatralnych, w trakcie których poznawały pracę aktorów zza kulisów. Wszystkie nasze dzieci zasługują na pochwałę, a najbardziej przedszkolaki, które spisały się na tej wycieczce wspaniale. Dziękujemy pani A. Miżejewskiej za zorganizowanie tej wycieczki.

pokaż więcej »

Andrzejki w szkole

Ilość zdjęć: 9

„Andrzejki” to impreza, która co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością zarówno wśród tych najmłodszych jak i tych nieco starszych. Dzieci z przedszkola i klasy I bawiły się przy muzyce w godzinach dopołudniowych. Pod opieką wychowawców i przedstawicieli samorządu uczniowskiego miały okazję także wspaniałej zabawy poprzez: „wychodzenie bucików za próg”, konkurs jedzenia jabłuszka bez użycia rąk i inne. Dla uczniów klas II-VI Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. M. Pietrzyk zorganizował dyskotekę andrzejkową również połączoną z zabawami i konkursami. Uczestnicy andrzejkowych szaleństw chętnie przekłuwali papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali tajemnicze bileciki dotyczące przyszłości. Młodzież bawiła w pięknie udekorowanej sali, a nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem tej uroczystości czuwali dyżurujący nauczyciele.

pokaż więcej »

Przedstawienie "Witaminki"

Ilość zdjęć: 2

W środę 18 listopada uczniowie świetlicy: zarówno Ci najmłodsi jak i starsi zachęcali uczniów i wszystkich zgromadzonych pracowników szkoły do spożywania owoców i warzyw. W zabawnych wierszykach przybliżyli jakie witaminy mają poszczególne owoce i warzywa. Były również piosenki i zagadki nagradzane jabłuszkiem. Apel przygotowały p. E. Nakończy i p. M. Warchoł.

pokaż więcej »

Mistrzostwa Gminy Kozienice w tenisie stołowym dziewcząt

Ilość zdjęć: 3

14 .11. 2015r. w PSP Janików odbyły się Gminne Mistrzostwa w tenisie stołowym dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowała E. Olszewska i A. Kaca. Dziewczęta zajęły III miejsce. I miejsce zajęły dziewczęta z PSP Stanisławice a II miejsce dziewczęta z PSP 2 w Kozienicach. Gratulujemy!!!

pokaż więcej »

V Rajd Niepodległości

Ilość zdjęć: 6

W dniach 12- 13 listopada 2015r. Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne „ TRAMPEK” wzięło udział w V Rajdzie Niepodległości. Pierwszego dnia wędrowaliśmy Doliną Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym. Podziwialiśmy piękne skalne ostańce jak Igłę Deotymy, Maczugę Herkulesa. Następnie przejechaliśmy na Pustynię Błędowską, którą podziwialiśmy z tarasu widokowego. W drodze na nocleg zatrzymaliśmy się na cmentarzu w Bydlinie i uczciliśmy pamięć żołnierzy walczących o niepodległość Polski. Nocleg mieliśmy w Stacji Turystycznej Jurajska w Domaniewicach. Drugi dzień rajdu rozpoczęliśmy od wejścia na Kopiec Niepodległości im. J. Piłsudskiego w Krakowie. Następnie zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta, Sukiennice, Kościół Mariacki, Bramę Floriańską i Wawel. Na Wawelu zwiedziliśmy królewskie komnaty z pięknymi obrazami. Wszyscy zadowoleni, ale zmęczeni napiętym programem wycieczki wracaliśmy do naszych domów.

pokaż więcej »

Święto Niepodległości

Ilość zdjęć: 4

W przeddzień Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony treściom historycznym i patriotycznym. Uczniowie klasy V w uroczystych występach przybliżyli zgromadzonym te ważne kwestie z historii Polski, z 1918 roku. Były utwory literackie oraz wspólne pieśni o charakterze patriotycznym. Największe wrażenie wśród uczniów sprawiła pieśń „Kocham Cię Polsko” wykonana solo przez E. Olszewską. Spotkanie to przygotowała p. Renata Strzelczyk.

pokaż więcej »

Ślubowanie klasy pierwszej

Ilość zdjęć: 11

W dniu 28 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Po powitaniu przez panią dyrektor M. Fusiek gości p. Roberta Boryczki dyrektora Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Kozienicach oraz rodziców, uczniów, a przede wszystkim pierwszaków rozpoczęły się występy artystyczne. Poprowadziły je uczennice klasy piątej: A. Kaca i O. Sendybył. Na początku wystąpili uczniowie klasy drugiej zapewniając w recytowanych utworach o otoczeniu ich opieką w szkole. Następnie zaprezentowały się kolejno pierwszaki podkreślając swoje atuty. Były także improwizowane piosenki i wiersze o szkole. Następnie odbył się egzamin z wiedzy o naszej Ojczyźnie, który pierwszaki zdały na szóstkę. Jak zapewniła p. dyrektor pierwszaki jednogłośnie zostały przyjęte w poczet uczniów szkoły i po ślubowaniu zostały pasowane na uczniów. Potem otrzymały legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomiki i prezenty od samorządu uczniowskiego, od klasy drugiej i od rodziców. Na pamiątkę tego ślubowania posadzono dwa drzewka podarowane szkole przez rodziców. Przedstawiciele rodziców podziękowali p. H. Boryczce, p. M. Fusiek i p. R. Boryczce za tą uroczystość. Na zakończenie był poczęstunek i dyskoteka dla najmłodszych uczniów w szkole.

pokaż więcej »