Witamy na naszej stronie

Galeria

Ślubowanie klasy pierwszej

Ilość zdjęć: 12

W dniu 27 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Na początku pani A. Miżejewska ,wychowawczyni pierwszaków powitała zgromadzonych na sali : rodziców, nauczycieli, uczniów, p. dyrektor M. Fusiek, zaproszonego gościa w osobie księdza Marka Bartosińskiego, oraz bohaterów tego dnia, uczniów klasy pierwszej. To oni, jako pierwsi zaprezentowali program artystyczny, a nim wierszyki, piosenki w których pochwalili się nabytymi już umiejętnościami, czyli znajomością literek, cyferek oraz znajomością zasad zachowania obowiązujących w szkole i w klasie. Pani dyrektor pogratulowała im umiejętności i poprzez uroczyste pasowanie przyjęła ich w poczet uczniów PSP w Ryczywole. Następnie powitali ich i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki uczniowie klasy drugiej i trzeciej zapewniając o swojej pomocy w razie potrzeby. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego Oliwia S. również złożyła pierwszakom życzenia i przekazała upominek od wszystkich uczniów. Rodzice podziękowali za tę uroczystość, ofiarowali szkole krzew róży i zaprosili na słodki poczęstunek do szkolnej jadalni. Gratulujemy pierwszakom udanych występów!

pokaż więcej »

Bezpieczna droga

Ilość zdjęć: 5

W dniu 21 października odbyły się zajęcia z przedstawicielami policji z Kozienic pt.: „Bezpieczna droga”. Zajęcia te odbyły się w dwóch grupach: dzieci młodszych i starszych. Wszyscy brali czynny udział w zabawie, wcielali się w role pieszych, kierowców, a także znaków drogowych. To były poglądowe zajęcia systematyzujące i utrwalające wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Uczniowie z uwagą i entuzjazmem słuchali wskazówek i rad policjantów. Dziękujemy za te pouczające zajęcia!

pokaż więcej »

Dzień Edukacji Narodowej

Ilość zdjęć: 8

W dniu 13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji święta Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VI przedstawili program artystyczny, a w nim scenki kabaretowe: fragmenty lekcji, zabawne sytuacje dotyczące życia zawodowego nauczycieli oraz inscenizowane piosenki. Swoimi występami docenili trudną pracę edukacyjną i wychowawczą nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Następnie pani dyrektor M. Fusiek złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, wielu z nich wyróżniła wręczając Nagrodę Dyrektora, a p. M. Pietrzyk pogratulowała przyznanej przez Burmistrza nagrody. Następnie Przewodnicząca samorządu uczniowskiego uczennica klasy VI: Oliwia S. złożyła życzenia w imieniu wszystkich uczniów i wręczyła wraz z kolegami z klasy nauczycielom bukiety świeżych kwiatów oraz jesienne bukiety z liści. W imieniu Rady Rodziców p. Czerwińska wręczyła na ręce p. dyrektor kwiaty wraz z wiązanką życzeń dla nauczycieli i wszystkich pracowników. Akademię przygotowała: p. R. Strzelczyk. Gratulujemy udanej akademii!

pokaż więcej »

Wrzesień 1939 roku

Ilość zdjęć: 4

W drugim tygodniu września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VI z przedstawicielami Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych z Kozienic. Była to okazja, aby poznać umundurowanie i wyposażenie polskiego żołnierza z września 1939 roku i to zarówno oficera jak i szeregowca. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali zgromadzone eksponaty i zadawali pytania na nurtujące ich w tej kwestii tematy. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Dziękujemy historykom-rekonstruktorom!

pokaż więcej »

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa

Ilość zdjęć: 2

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku roku szkolnego odbyło się spotkanie dzieci z przedszkola i klas 0-VI z przedstawicielem Komendy Policji w Kozienicach. Uczniowie przypomnieli sobie zasady zachowania bezpieczeństwa podczas: przekraczania jezdni, jazdy do szkoły rowerem, jazdy autobusem szkolnym oraz samochodem osobowym z rodzicami. Pan policjant przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz o tym jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dziękujemy za przeprowadzone spotkanie starszemu aspirantowi H. Pierzchale i p. dyrektor M. Fusiek.

pokaż więcej »

Witamy szkołę w nowym roku szkolnym 2016/2017

Ilość zdjęć: 1

W dniu 1 września o godzinie 8.00 uroczystą Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny w Ryczywole uczniowie, nauczyciele i rodzice powitali nowy rok szkolny. We wzniosłych słowach ksiądz zaapelował do naszych uczniów, aby rozwijali swoje talenty i nie marnowali ich. Po uroczystym przemarszu za sztandarem szkoły na plac szkolny i odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani dyrektor M. Fusiek, zapoznała z kalendarzem nowego roku, ważnymi informacjami dotyczącymi jego organizacji oraz życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom owocnej pracy. Następnie uczniowie mieli swoje spotkania z wychowawcami. Dotyczyły one różnego rodzaju spraw klasowych. Życzymy uczniom wielu satysfakcji z rozwijania talentów i przyswajania wiedzy w roku szkolnym 2016/2017.

pokaż więcej »

Żegnaj szkoło!

Ilość zdjęć: 11

W dniu 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Na początek była Msza Św. w kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny w Ryczywole, a następnie był przemarsz ze sztandarem do szkoły, po którym szóstoklasiści wierszami i sentencjami pożegnali swoich nauczycieli, pracowników szkoły i młodszych kolegów. Miłą niespodzianką dla absolwentów były prezentacje w formie wspomnień przygotowane przez uczniów klasy piątej oraz miłe upominki od nich i od samorządu uczniowskiego. Były łzy szczęścia i wzruszenia podczas piosenek pożegnalnych wykonywanych przez obydwie klasy. Pani dyrektor przedstawiła także wyniki klasyfikacji i różne ciekawostki z minionego roku szkolnego, przekazała podziękowania nauczycielom za ogromny wkład pracy, za nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży, za dobre wyniki klasy szóstej ze sprawdzianu z języka polskiego i angielskiego, wyższe niż w gminie i w powiecie. W kolejnym etapie tej uroczystości prymusi odebrali nagrody książkowe i świadectwa z rąk pani dyrektor, a ich rodzice listy gratulacyjne. Nagrodę Dyrektora szkoły za najwyższy wynik ze sprawdzianu po klasie szóstej odebrał Jakub R., a za najwyższą średnią (5.64) nagrody odebrali: Emilka O. i Miłosz J. Następnie były życzenia miłych i bezpiecznych wakacji. Na zakończenie uroczystości nauczyciele udali się ze swoimi uczniami do klas na rozdanie pozostałych świadectw.

pokaż więcej »

Bezpieczna jazda

Ilość zdjęć: 8

W dniu 14 czerwca uczniowie klasy czwartej zdawali praktyczny egzamin na kartę rowerową. Na początku zgromadzeni uczniowie obejrzeli prezentację „Bezpieczna jazda” w trakcie której przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po prezentacji każdy uczeń odpowiadał na pytanie wylosowane, na szkolnym kole fortuny. Następnie uczniowie mieli do pokonania przygotowany tor przeszkód. Jazdę oceniali przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji z Kozienic oraz pani dyrektor M. Fusiek. Po egzaminie okazało się, że nie wszyscy uczniowie pokonali przeszkody za pierwszym razem. Prezentację przygotowała uczennica klasy V: Emilka O., a koło fortuny Oliwia S. Całość tego spotkania poprowadziła p. M. Kacprzak.

pokaż więcej »

X Plener Nadwiślański

Ilość zdjęć: 13

W Publicznej Szkole Podstawowej w Ryczywole odbyła się X edycja Pleneru Nadwiślańskiego. W plenerze wzięła udział młodzież z opiekunami ze szkół z terenu powiatu kozienickiego z sześć szkół podstawowych (PSP w Janikowie, PSP nr 1 w Kozienicach, PSP nr 3 w Kozienicach, PSP w Wólce Tyrzyńskiej, PSP w Przydworzycach, PSP w Ryczywole), gimnazjum w Świerżach Górnych i z Zespołu szkół nr 1 w Kozienicach. Od godz. 9.30 do 11.30 – młodzież wykonała w plenerze prace plastyczne na temat „Nad brzegiem rzeki”. Komisja przyznała cztery nagrody w kategorii klas I-III cztery nagrody w kategorii klas IV –VI, jedną nagrodę dla gimnazjalistki, dwie dla uczennic szkoły średniej. Wszyscy pozostali uczestnicy pleneru otrzymali wyróżnienia.

pokaż więcej »

Teatrzyk na temat bezpieczeństwa

Ilość zdjęć: 4

W dniu 7 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. „Borsuk Bazyli wyrusza do miasta” . Była to dobra okazja do przypomnienia sobie, przed nadchodzącymi wakacjami, bezpiecznego zachowania się na drogach. Aktorzy w zabawny sposób przećwiczyli prawidłowe zachowania w domu, nad wodą, w górach, a także przypomnieli podstawowe znaki drogowe i zasady poruszania się po drogach. Dziękujemy aktorom za dobrą zabawę i miłą atmosferę.

pokaż więcej »