Witamy na naszej stronie

Galeria

Wrzesień 1939 roku

Ilość zdjęć: 4

W drugim tygodniu września w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VI z przedstawicielami Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych z Kozienic. Była to okazja, aby poznać umundurowanie i wyposażenie polskiego żołnierza z września 1939 roku i to zarówno oficera jak i szeregowca. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali zgromadzone eksponaty i zadawali pytania na nurtujące ich w tej kwestii tematy. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Dziękujemy historykom-rekonstruktorom!

pokaż więcej »

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa

Ilość zdjęć: 2

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku roku szkolnego odbyło się spotkanie dzieci z przedszkola i klas 0-VI z przedstawicielem Komendy Policji w Kozienicach. Uczniowie przypomnieli sobie zasady zachowania bezpieczeństwa podczas: przekraczania jezdni, jazdy do szkoły rowerem, jazdy autobusem szkolnym oraz samochodem osobowym z rodzicami. Pan policjant przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz o tym jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dziękujemy za przeprowadzone spotkanie starszemu aspirantowi H. Pierzchale i p. dyrektor M. Fusiek.

pokaż więcej »

Witamy szkołę w nowym roku szkolnym 2016/2017

Ilość zdjęć: 1

W dniu 1 września o godzinie 8.00 uroczystą Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny w Ryczywole uczniowie, nauczyciele i rodzice powitali nowy rok szkolny. We wzniosłych słowach ksiądz zaapelował do naszych uczniów, aby rozwijali swoje talenty i nie marnowali ich. Po uroczystym przemarszu za sztandarem szkoły na plac szkolny i odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani dyrektor M. Fusiek, zapoznała z kalendarzem nowego roku, ważnymi informacjami dotyczącymi jego organizacji oraz życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom owocnej pracy. Następnie uczniowie mieli swoje spotkania z wychowawcami. Dotyczyły one różnego rodzaju spraw klasowych. Życzymy uczniom wielu satysfakcji z rozwijania talentów i przyswajania wiedzy w roku szkolnym 2016/2017.

pokaż więcej »

Żegnaj szkoło!

Ilość zdjęć: 11

W dniu 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Na początek była Msza Św. w kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny w Ryczywole, a następnie był przemarsz ze sztandarem do szkoły, po którym szóstoklasiści wierszami i sentencjami pożegnali swoich nauczycieli, pracowników szkoły i młodszych kolegów. Miłą niespodzianką dla absolwentów były prezentacje w formie wspomnień przygotowane przez uczniów klasy piątej oraz miłe upominki od nich i od samorządu uczniowskiego. Były łzy szczęścia i wzruszenia podczas piosenek pożegnalnych wykonywanych przez obydwie klasy. Pani dyrektor przedstawiła także wyniki klasyfikacji i różne ciekawostki z minionego roku szkolnego, przekazała podziękowania nauczycielom za ogromny wkład pracy, za nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży, za dobre wyniki klasy szóstej ze sprawdzianu z języka polskiego i angielskiego, wyższe niż w gminie i w powiecie. W kolejnym etapie tej uroczystości prymusi odebrali nagrody książkowe i świadectwa z rąk pani dyrektor, a ich rodzice listy gratulacyjne. Nagrodę Dyrektora szkoły za najwyższy wynik ze sprawdzianu po klasie szóstej odebrał Jakub R., a za najwyższą średnią (5.64) nagrody odebrali: Emilka O. i Miłosz J. Następnie były życzenia miłych i bezpiecznych wakacji. Na zakończenie uroczystości nauczyciele udali się ze swoimi uczniami do klas na rozdanie pozostałych świadectw.

pokaż więcej »

Bezpieczna jazda

Ilość zdjęć: 8

W dniu 14 czerwca uczniowie klasy czwartej zdawali praktyczny egzamin na kartę rowerową. Na początku zgromadzeni uczniowie obejrzeli prezentację „Bezpieczna jazda” w trakcie której przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po prezentacji każdy uczeń odpowiadał na pytanie wylosowane, na szkolnym kole fortuny. Następnie uczniowie mieli do pokonania przygotowany tor przeszkód. Jazdę oceniali przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji z Kozienic oraz pani dyrektor M. Fusiek. Po egzaminie okazało się, że nie wszyscy uczniowie pokonali przeszkody za pierwszym razem. Prezentację przygotowała uczennica klasy V: Emilka O., a koło fortuny Oliwia S. Całość tego spotkania poprowadziła p. M. Kacprzak.

pokaż więcej »

X Plener Nadwiślański

Ilość zdjęć: 13

W Publicznej Szkole Podstawowej w Ryczywole odbyła się X edycja Pleneru Nadwiślańskiego. W plenerze wzięła udział młodzież z opiekunami ze szkół z terenu powiatu kozienickiego z sześć szkół podstawowych (PSP w Janikowie, PSP nr 1 w Kozienicach, PSP nr 3 w Kozienicach, PSP w Wólce Tyrzyńskiej, PSP w Przydworzycach, PSP w Ryczywole), gimnazjum w Świerżach Górnych i z Zespołu szkół nr 1 w Kozienicach. Od godz. 9.30 do 11.30 – młodzież wykonała w plenerze prace plastyczne na temat „Nad brzegiem rzeki”. Komisja przyznała cztery nagrody w kategorii klas I-III cztery nagrody w kategorii klas IV –VI, jedną nagrodę dla gimnazjalistki, dwie dla uczennic szkoły średniej. Wszyscy pozostali uczestnicy pleneru otrzymali wyróżnienia.

pokaż więcej »

Teatrzyk na temat bezpieczeństwa

Ilość zdjęć: 4

W dniu 7 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. „Borsuk Bazyli wyrusza do miasta” . Była to dobra okazja do przypomnienia sobie, przed nadchodzącymi wakacjami, bezpiecznego zachowania się na drogach. Aktorzy w zabawny sposób przećwiczyli prawidłowe zachowania w domu, nad wodą, w górach, a także przypomnieli podstawowe znaki drogowe i zasady poruszania się po drogach. Dziękujemy aktorom za dobrą zabawę i miłą atmosferę.

pokaż więcej »

FESTYN RODZINNY 2016

Ilość zdjęć: 16

W dniu 3 czerwca odbył się coroczny festyn dla uczniów i ich rodzin. Na początku pani dyrektor powitała gości: poetkę ludową p. Zofię Kucharską, artystkę lokalną p. Henrykę Chachaj oraz przybyłych strażaków i licznie zgromadzone rodziny naszych uczniów. Następnie uczniowie świetlicy przedstawili scenki o charakterze profilaktycznym. Potem pani Kucharska recytowała swoje wiersze i rymowanki. Były mecze siatkówki, piłki nożnej oraz konkurs plastyczny na temat: „ Jak zdrowo żyć?”. Największą popularnością wśród dzieci cieszyły się jednak dmuchane zamki i zjeżdżalnie. W międzyczasie rodzice serwowali uczniom lody, cukierki i wafelki. W nagrodę za udział w konkursie plastycznym każdy uczestnik otrzymał kwiat wykonany z bibuły.

pokaż więcej »

WIWAT KONSTYTUCJA

Ilość zdjęć: 7

Dnia 29 kwietnia 2016 r. odbyła się akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem p. Małgorzaty Pietrzyk wystąpili z przedstawieniem. Zaprezentowali sytuację polityczno-gospodarczą kraju w tamtych czasach oraz utwory literackie i scenki okolicznościowe. Na zakończenie uroczystości podkreślili jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. W trakcie zaśpiewano pieśń „Witaj majowa jutrzenko”. Pani dyrektor podziękowała występującym i życzyła wszystkim uczniom miłego świętowania dnia 3 maja.

pokaż więcej »

XVIII Rajd Nadwiślański

Ilość zdjęć: 5

W dniach 22–23 kwietnia 2016 r. odbył się XVIII Rajd Nadwiślański na trasie: Ryczywół- Smólnik-Gostyńsko-Włocławski Park Krajobrazowy-Arkadia. Uczestnicy przejechali 240 km z Ryczywołu do Kowala, gdzie zwiedzili ogród edukacyjny „Rycykowy Zakątek” oraz wysłuchali prelekcji o Gostyńsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym oraz przeszli trasę około 6 km po parku podziwiając jego krajobraz. Uczestnicy rajdu nocowali w szkole w Smólniku. Następnego dnia przeszli około 7 km obrzeżami parku, a następnie pojechali do punktu widokowego nad Wisłą, gdzie zamordowano błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę. Tego dnia grupa zwiedzała skansen w Kłóbku. Kolejnym punktem rajdu było zwiedzanie Parku Romantycznego w Arkadii i powrót do domu.

pokaż więcej »