Witamy na naszej stronie

Galeria

Dzień Babci i Dziadka

Ilość zdjęć: 6

W dniu 20 stycznia 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przed licznie zgromadzonymi gośćmi: Babciami i Dziadkami wystąpiły przedszkolaki z grupy 0 i z oddziału przedszkolnego. W inscenizowanych utworach dzieci prezentowały się znakomicie, goście nie kryli wzruszenia oklaskując swoje wnuki. Następnie była wspólna zabawa ze śpiewem piosenki „Szła dzieweczka” oraz gimnastyka relaksacyjna wnuków z babciami i dziadkami. Po wspólnych ćwiczeniach dzieci wręczyły swoim gościom laurki, a następnie zaprosiły ich na słodki poczęstunek do szkolnej jadalni. Dziękujemy p. M. Warchoł i p. D. Tęczy za zorganizowanie tego święta w naszej szkole.

pokaż więcej »

Wigilia szkolna

Ilość zdjęć: 12

W dniu 22 grudnia uczniowie klasy VI i V przedstawili Jasełka. Tradycyjnie były aniołki, diabły, pasterze oraz święta rodzina. Uczniowie świetnie wczuli się w odgrywane role, widać to było po reakcjach licznie zgromadzonej publiczności, głównie rodziców uczniów. Zło zostało pokonane, wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy zniknęły wszystkie diabły. Gościem honorowym jasełek był ksiądz proboszcz z Ryczywołu Marek Bartosiński oraz sołtys Leszek Matuszewski. W trakcie występów wszyscy zgromadzeni włączali się w śpiewanie kolęd, dołączając do śpiewających dwóch aniołków z klasy drugiej. Pani dyrektor złożyła zgromadzonym rodzicom, uczniom, gościom i pracownikom życzenia świąteczne oraz podziękowała uczniom-aktorom oraz p. Renacie Strzelczyk, która przygotowała to przedstawienie, a jednocześnie odegrała rolę głównego diabła. W rolę króla Heroda wcieliła się p. M. Warchoł. To było ciekawe i pouczające przeżycie!

pokaż więcej »

Mikołajki w szkole

Ilość zdjęć: 15

We wtorek 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Dzieci z oddziałów przedszkolnych z niecierpliwością wyczekiwały wizyty Św. Mikołaja. Gdy wreszcie usłyszały jego dzwoneczek i kroki z radością oczekiwały na spotkanie z nim. Przygotowały dla niego piosenki i wierszyki oraz poczęstunek. Podekscytowane odbierały prezenty. To było ogromne, wzniosłe przeżycie dla dzieci. W starszych klasach uczniowie znaleźli prezenty pod choinką w swojej klasie. Dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy za rok!!!

pokaż więcej »

SOS dla Ziemi

Ilość zdjęć: 2

SOS dla Ziemi pt. „ Zdrowy styl życia czy cukrzyca” W PSP nr 3 w Kozienicach został rozstrzygnięty konkurs SOS dla Ziemi pod w/w tytułem w którym I miejcie zajął Kacper Skotak, opiekun-Marianna Kacprzak

pokaż więcej »

Andrzejki w szkole

Ilość zdjęć: 9

W dniu 24 listopada, w godzinach 16.00-19.00 odbyła sie w szkole dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas I-VI. Były różnego rodzaju wróżby na temat przyszłości przygotowane przez uczniów. Tym razem w roli szkolnego DJ wystąpiła Oliwia S., muzyka zachęcała do tańca nawet najbardziej opornych. Zabawa przebiegała w niecodziennej, magicznej, ale radosnej atmosferze. Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały swoją zabawę wróżbami w godzinach zajęć.

pokaż więcej »

„Szkoła Województwa Mazowieckiego Aktywna Turystycznie”

Ilość zdjęć: 1

SKKT „TRAMP-ek” przystąpiło do Konkursu „Szkoła Województwa Mazowieckiego Aktywna Turystycznie” w roku szkolnym 2015/2016. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 19.11.2016 r. w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Szkołę reprezentowali uczniowie: A. Kowalczuk, J. Słomski, M. Jemiołek, D. Drewnik pod opieką p. E.Bogackiej. Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowieckie Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego nadali wyróżnienie Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie 2016 w kategorii szkół podstawowych Publicznej Szkole Podstawowej w Ryczywole.

pokaż więcej »

"Link do przyszłości" - zajęcia z kodowania

Ilość zdjęć: 8

Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości" we współpracy z filią Biblioteki Publicznej w Ryczywole prowadzonej przez panią Beatę Bogumił.Zadaniem uczniów było stworzenie programu do sterowania Finchem - robotem, przypominającym niewielką płaszczkę na kółkach. Można go było zaprogramować tak, by poruszał się we wszystkich kierunkach, świecił i reagował na światło. Na zakończenie spotkania wszystkie roboty wzięły udział w wyścigu w labiryncie ułożonym z książek i pudełek - musiały ominąć wszystkie przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do celu.Umiejętność programowania pozwala zrozumieć, jak działają otaczające nas technologie, by móc bardziej świadomie z nich korzystać, a być może również je tworzyć i rozwijać. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

pokaż więcej »

Barwy jesieni

Ilość zdjęć: 1

W piątek 18 listopada, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Barwy jesieni”, połączone z wręczeniem nagród laureatom.Miejsce drugie przyznano Zuzannie Balcerzak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ryczywole - opiekun Halina Boryczka.

pokaż więcej »

Święto Niepodległości Polski

Ilość zdjęć: 7

W dniu 8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy piątej przypomnieli biografię i dokonania sławnych Polaków, między innymi: generała Henryka Dąbrowskiego, Tadeusz Kościuszkę, Józefa Piłsudskiego, którzy to w największym stopniu przyczynili do odzyskania niepodległości. Uczniowie śpiewali pieśni legionowe, recytowali utwory o treści patriotycznej. Nastrój tej uroczystości był niezwykle podniosły poprzez; udział pocztu sztandarowego, narodowe barwy, kotyliony, galowe stroje uczniów i dekoracje. Dziękujemy za te chwile historyczne bliskie sercu każdego Polaka.

pokaż więcej »