Witamy na naszej stronie

Galeria

SOS dla Ziemi

Ilość zdjęć: 2

SOS dla Ziemi pt. „ Zdrowy styl życia czy cukrzyca” W PSP nr 3 w Kozienicach został rozstrzygnięty konkurs SOS dla Ziemi pod w/w tytułem w którym I miejcie zajął Kacper Skotak, opiekun-Marianna Kacprzak

pokaż więcej »

Andrzejki w szkole

Ilość zdjęć: 9

W dniu 24 listopada, w godzinach 16.00-19.00 odbyła sie w szkole dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas I-VI. Były różnego rodzaju wróżby na temat przyszłości przygotowane przez uczniów. Tym razem w roli szkolnego DJ wystąpiła Oliwia S., muzyka zachęcała do tańca nawet najbardziej opornych. Zabawa przebiegała w niecodziennej, magicznej, ale radosnej atmosferze. Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały swoją zabawę wróżbami w godzinach zajęć.

pokaż więcej »

„Szkoła Województwa Mazowieckiego Aktywna Turystycznie”

Ilość zdjęć: 1

SKKT „TRAMP-ek” przystąpiło do Konkursu „Szkoła Województwa Mazowieckiego Aktywna Turystycznie” w roku szkolnym 2015/2016. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 19.11.2016 r. w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Szkołę reprezentowali uczniowie: A. Kowalczuk, J. Słomski, M. Jemiołek, D. Drewnik pod opieką p. E.Bogackiej. Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowieckie Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego nadali wyróżnienie Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie 2016 w kategorii szkół podstawowych Publicznej Szkole Podstawowej w Ryczywole.

pokaż więcej »

"Link do przyszłości" - zajęcia z kodowania

Ilość zdjęć: 8

Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości" we współpracy z filią Biblioteki Publicznej w Ryczywole prowadzonej przez panią Beatę Bogumił.Zadaniem uczniów było stworzenie programu do sterowania Finchem - robotem, przypominającym niewielką płaszczkę na kółkach. Można go było zaprogramować tak, by poruszał się we wszystkich kierunkach, świecił i reagował na światło. Na zakończenie spotkania wszystkie roboty wzięły udział w wyścigu w labiryncie ułożonym z książek i pudełek - musiały ominąć wszystkie przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do celu.Umiejętność programowania pozwala zrozumieć, jak działają otaczające nas technologie, by móc bardziej świadomie z nich korzystać, a być może również je tworzyć i rozwijać. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

pokaż więcej »

Barwy jesieni

Ilość zdjęć: 1

W piątek 18 listopada, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Barwy jesieni”, połączone z wręczeniem nagród laureatom.Miejsce drugie przyznano Zuzannie Balcerzak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ryczywole - opiekun Halina Boryczka.

pokaż więcej »

Święto Niepodległości Polski

Ilość zdjęć: 7

W dniu 8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy piątej przypomnieli biografię i dokonania sławnych Polaków, między innymi: generała Henryka Dąbrowskiego, Tadeusz Kościuszkę, Józefa Piłsudskiego, którzy to w największym stopniu przyczynili do odzyskania niepodległości. Uczniowie śpiewali pieśni legionowe, recytowali utwory o treści patriotycznej. Nastrój tej uroczystości był niezwykle podniosły poprzez; udział pocztu sztandarowego, narodowe barwy, kotyliony, galowe stroje uczniów i dekoracje. Dziękujemy za te chwile historyczne bliskie sercu każdego Polaka.

pokaż więcej »

Ślubowanie klasy pierwszej

Ilość zdjęć: 12

W dniu 27 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Na początku pani A. Miżejewska ,wychowawczyni pierwszaków powitała zgromadzonych na sali : rodziców, nauczycieli, uczniów, p. dyrektor M. Fusiek, zaproszonego gościa w osobie księdza Marka Bartosińskiego, oraz bohaterów tego dnia, uczniów klasy pierwszej. To oni, jako pierwsi zaprezentowali program artystyczny, a nim wierszyki, piosenki w których pochwalili się nabytymi już umiejętnościami, czyli znajomością literek, cyferek oraz znajomością zasad zachowania obowiązujących w szkole i w klasie. Pani dyrektor pogratulowała im umiejętności i poprzez uroczyste pasowanie przyjęła ich w poczet uczniów PSP w Ryczywole. Następnie powitali ich i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki uczniowie klasy drugiej i trzeciej zapewniając o swojej pomocy w razie potrzeby. Przewodnicząca samorządu uczniowskiego Oliwia S. również złożyła pierwszakom życzenia i przekazała upominek od wszystkich uczniów. Rodzice podziękowali za tę uroczystość, ofiarowali szkole krzew róży i zaprosili na słodki poczęstunek do szkolnej jadalni. Gratulujemy pierwszakom udanych występów!

pokaż więcej »

Bezpieczna droga

Ilość zdjęć: 5

W dniu 21 października odbyły się zajęcia z przedstawicielami policji z Kozienic pt.: „Bezpieczna droga”. Zajęcia te odbyły się w dwóch grupach: dzieci młodszych i starszych. Wszyscy brali czynny udział w zabawie, wcielali się w role pieszych, kierowców, a także znaków drogowych. To były poglądowe zajęcia systematyzujące i utrwalające wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Uczniowie z uwagą i entuzjazmem słuchali wskazówek i rad policjantów. Dziękujemy za te pouczające zajęcia!

pokaż więcej »

Dzień Edukacji Narodowej

Ilość zdjęć: 8

W dniu 13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji święta Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VI przedstawili program artystyczny, a w nim scenki kabaretowe: fragmenty lekcji, zabawne sytuacje dotyczące życia zawodowego nauczycieli oraz inscenizowane piosenki. Swoimi występami docenili trudną pracę edukacyjną i wychowawczą nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Następnie pani dyrektor M. Fusiek złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi, wielu z nich wyróżniła wręczając Nagrodę Dyrektora, a p. M. Pietrzyk pogratulowała przyznanej przez Burmistrza nagrody. Następnie Przewodnicząca samorządu uczniowskiego uczennica klasy VI: Oliwia S. złożyła życzenia w imieniu wszystkich uczniów i wręczyła wraz z kolegami z klasy nauczycielom bukiety świeżych kwiatów oraz jesienne bukiety z liści. W imieniu Rady Rodziców p. Czerwińska wręczyła na ręce p. dyrektor kwiaty wraz z wiązanką życzeń dla nauczycieli i wszystkich pracowników. Akademię przygotowała: p. R. Strzelczyk. Gratulujemy udanej akademii!

pokaż więcej »