Witamy na naszej stronie

Galeria

Magiczne Ogrody

Ilość zdjęć: 6

18 maja 2017r. 37 uczniów z klas 0,I i II pojechało do Magicznych Ogrodów w Trzciance koło Janowca. Przez 5 godzin na łonie natury, przy pięknej pogodzie wśród setek kwiatów, drzew i krzewów dzieci odkrywały bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Korzystały z atrakcji parku m.in. z dmuchańców, placów zabaw. Oczywiście był też czas na pyszne lody i zakup pamiątek. Ze Świata Magicznych Ogrodów wróciliśmy do realnego świata zmęczeni, ale zadowoleni.

pokaż więcej »

Wiwat 3 Maja!

Ilość zdjęć: 4

W dniu 28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji. Uczniowie klasy czwartej przypomnieli historię naszego kraju sprzed 226 lat. Informacje o powstaniu Konstytucji 3 Maja 1791 roku wzbogaciły wiedzę historyczną uczniów o tym ważnym patriotycznym wydarzeniu. Później śpiewano pieśni: „Poloneza 3 Maja”, „Witaj majowa Jutrzenko” tematycznie związane z konstytucją. W występach nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Dziękujemy pani Ewie Bogackiej i jej wychowankom za te wzniosłe chwile.

pokaż więcej »

Teatrzyk historyczny

Ilość zdjęć: 4

W dniu marca 14 w naszej szkole gościła grupa artystów prezentujących spotkanie z historią początków XVI wieku- „na żywo”. Artyści przedstawili uczniom obraz sarmackiej szlachty polskiej, jej strojów, uzbrojenie oraz różne inne rekwizyty z dawnych czasów. Stroje te cechował przepych i bogactwo, a świadczyły o majętności sarmaty. W trakcie demonstracji nasi uczniowie mieli okazję uczestniczenia w prezentacjach, przymierzali stroje, odgrywali proponowane przez artystów role oraz poznawali różne rekwizyty. Były to między innymi: dyby, chłosty, szable, Spotkanie to było pouczającą i bardzo efektywną lekcją historii.

pokaż więcej »

Zabawa choinkowa

Ilość zdjęć: 5

W dniu 9 lutego w godzinach: 16.00-19.30 odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VI naszej szkoły. Dekoracje i konkursy na tę zabawę przygotował samorząd uczniowski, a stroną muzyczną zajął się DJ. Były zabawy i piosenki dla najmłodszych oraz popularna muzyka młodzieżowa, przeboje ostatnich lat, przy których bawili się także rodzice uczniów. W konkursie na strój karnawałowy zostały nagrodzone słodkim upominkiem -wszystkie przebrane dzieci. Dziękujemy pani M. Pietrzyk, opiekunowi samorządu oraz uczniom za zorganizowanie i profesjonalne przeprowadzenie tych konkursów oraz za karnawałową dekorację sali.

pokaż więcej »

Bezpieczne ferie

Ilość zdjęć: 1

W dniu 30 stycznia odbyło się spotkanie z policjantem na temat bezpieczeństwa uczniów w czasie ferii zimowych. Pogadanka dotyczyła przestrzegania następujących zasad „Jak być bezpiecznym bezpiecznym” : Nie rozmawiaj z nieznajomymi! Nie przyjmuj od nich prezentów! Nie wsiadaj do samochodu z nieznajomym! Nie odwiedzaj obcych ludzi w ich domach! Nie otwieraj drzwi nieznajomym! Nie podawaj swoich danych obcym! Baw się w miejscach bezpiecznych, z dala od jezdni! Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne! Dziękujemy za te rady:)

pokaż więcej »

Fascynujące dinozaury

Ilość zdjęć: 6

W dniu 26 stycznia odbyły się w naszej szkole prezentacje o dinozaurach. Najpierw pani prowadząca spotkanie opowiadała o czasach w których żyły dinozaury, zadawała pytania uczniom na ich temat. Następnie odbył się pokaz filmu przyrodniczego „Świat Dinozaurów”. Wszyscy uczniowie oglądali go okularach 3D. Potem każdy miał okazję zobaczyć ślady dinozaurów w postaci szczątków, skamieniałości , modeli i zdjęć tych prehistorycznych zwierząt .Były różne ciekawostki, rekordy i teorie na temat wyginięcia dinozaurów. To była ciekawa lekcja historii. Dziękujemy!

pokaż więcej »

Dzień Babci i Dziadka

Ilość zdjęć: 6

W dniu 20 stycznia 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przed licznie zgromadzonymi gośćmi: Babciami i Dziadkami wystąpiły przedszkolaki z grupy 0 i z oddziału przedszkolnego. W inscenizowanych utworach dzieci prezentowały się znakomicie, goście nie kryli wzruszenia oklaskując swoje wnuki. Następnie była wspólna zabawa ze śpiewem piosenki „Szła dzieweczka” oraz gimnastyka relaksacyjna wnuków z babciami i dziadkami. Po wspólnych ćwiczeniach dzieci wręczyły swoim gościom laurki, a następnie zaprosiły ich na słodki poczęstunek do szkolnej jadalni. Dziękujemy p. M. Warchoł i p. D. Tęczy za zorganizowanie tego święta w naszej szkole.

pokaż więcej »

Wigilia szkolna

Ilość zdjęć: 12

W dniu 22 grudnia uczniowie klasy VI i V przedstawili Jasełka. Tradycyjnie były aniołki, diabły, pasterze oraz święta rodzina. Uczniowie świetnie wczuli się w odgrywane role, widać to było po reakcjach licznie zgromadzonej publiczności, głównie rodziców uczniów. Zło zostało pokonane, wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy zniknęły wszystkie diabły. Gościem honorowym jasełek był ksiądz proboszcz z Ryczywołu Marek Bartosiński oraz sołtys Leszek Matuszewski. W trakcie występów wszyscy zgromadzeni włączali się w śpiewanie kolęd, dołączając do śpiewających dwóch aniołków z klasy drugiej. Pani dyrektor złożyła zgromadzonym rodzicom, uczniom, gościom i pracownikom życzenia świąteczne oraz podziękowała uczniom-aktorom oraz p. Renacie Strzelczyk, która przygotowała to przedstawienie, a jednocześnie odegrała rolę głównego diabła. W rolę króla Heroda wcieliła się p. M. Warchoł. To było ciekawe i pouczające przeżycie!

pokaż więcej »

Mikołajki w szkole

Ilość zdjęć: 15

We wtorek 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Dzieci z oddziałów przedszkolnych z niecierpliwością wyczekiwały wizyty Św. Mikołaja. Gdy wreszcie usłyszały jego dzwoneczek i kroki z radością oczekiwały na spotkanie z nim. Przygotowały dla niego piosenki i wierszyki oraz poczęstunek. Podekscytowane odbierały prezenty. To było ogromne, wzniosłe przeżycie dla dzieci. W starszych klasach uczniowie znaleźli prezenty pod choinką w swojej klasie. Dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy za rok!!!

pokaż więcej »