Witamy na naszej stronie

Galeria

Szkolny konkurs recytatorski

Ilość zdjęć: 7

W dniu 23.02 2012r. o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole coroczny Szkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku przyświecała mu myśl polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej - „Niektórzy lubią poezję”. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, głównie wśród dzieci młodszych, przedszkolaków i uczniów klas I-III. Komisja w składzie: przewodnicząca- p.dyrektor M. Fusiek, p. M. Kacprzak i p. A. Miżejewska wyłoniła następujące osoby jako laureatów tego konkursu: I kategoria: przedszkola – szczególne wyróżnienie: Zuzanna Staszewska, wyróżnienie: Dominik Polesiak II kategoria: klasy I-IV - I miejsce: Alicja Kaca- kl .I i Zofia Lewandowska-kl.IV II miejsce: Natalia Musiał- kl.IV III miejsce: Kinga Ośka –kl.III Wyróżnienia: Krystian Jatczak- kl.I, Emilia Olszewska –kl.I, Oliwia Sendybył – kl.I Michał Więcek -kl.II, Morena Mulazzani –kl.III, Kacper Czerwiński- kl.III III kategoria: klasy V-VI- I miejsce: brak II miejsce: Kinga Bloch- kl. VI III miejsce: Dagmara Pozorek –kl.V Organizator konkursu p. M. Pietrzyk podziękowała uczniom za zaangażowanie i ogłosiła, że w dalszym etapie konkursu w Kozienicach naszą szkołę będą reprezentować następujące osoby: Z.Staszewska, A. Kaca i Z. Lawandowska

pokaż więcej »

Zabawa choinkowa

Ilość zdjęć: 16

W dniu 04.02.2012r. w godz.14.00-18.30 uczniowie naszej szkoły mieli swój bal karnawałowy. W tym roku zabawę prowadzili profesjonaliści: Klaun, Zorro i dwóch DJ. Rozpoczęto od konkurencji między poszczególnymi klasami: torów przeszkód, zabaw ruchowych i konkursów, w których nagrodami były „skręcane baloniki’ rozdawane przez klauna. Potem były tańce przy nowoczesnej muzyce, zarówno solo, w parach i w kole. Tego dnia dzieci były poprzebierane w różne stroje, więc było barwnie i bardzo wesoło. W trakcie zabawy uczniowie z kolejnych klas byli zapraszani przez rodziców na słodki poczęstunek. Dekoracją sali zajął się samorząd uczniowski wraz z opiekunami p. H Boryczką. P. D. Tęczą i p. E. Nakończy, a opiekunami w trakcie zabawy byli wychowawcy i nauczyciele.

pokaż więcej »

Dzień Babci i dziadka

Ilość zdjęć: 12

W dniu 03.02.2012r. odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona Babciom i Dziadkom z okazji minionego (w ferie) ich święta. Prezentowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych. Po powitaniu licznie zebranych, dostojnych gości i odśpiewaniu im 100 lat rozpoczęły się występy, inscenizacje, piosenki i tańce, za które przedszkolaki otrzymały gromkie brawa. Popłynęły łzy szczęścia z niejednej wzruszonej skroni. Na zakończenie przedszkolaki dumne z siebie ucałowały swoich gości: Babunie i Dziadziusiów i zaprosiły ich na słodki poczęstunek. Opiekunami tej uroczystości były panie: D. Tęcza i E. Zawadzka.

pokaż więcej »

Wigilia szkolna

Ilość zdjęć: 19

W dniu 22grudnia 2011r. o godzinie 12.00 tradycyjnie odbyła się w naszej szkole Wigilia dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Na wstępie tej uroczystości pani dyrektor M. Fusiek powitała zgromadzonych gości: księdza Dionizego Wodzinowskiego, emerytowanych nauczycieli i licznie zebranych rodziców. Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych w niezwykle barwnych strojach i nastrojach zaprezentowały swoje kolędy. Kolejno śpiewali uczniowie z poszczególnych klas i to zarówno w języku polskim, jak i angielskim oraz niemieckim, chętni wtórowali znane kolędy. Uczennica klasy VI odczytała Ewangelię, a potem wystąpił ze swoją przemową ksiądz. Kolejny etap uroczystości to łamanie się opłatkiem, życzenia świąteczne i noworoczne.

pokaż więcej »

Wigilia gminna

Ilość zdjęć: 13

W dniu 16 grudnia, w godzinach 16.00-19.00 na ulicy Legionów w Kozienicach odbyło się III Spotkanie Wigilijne dla mieszkańców gminy Kozienice. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń świątecznych składanych przez władze gminne, powiatowe i kościelne. Były wspólne kolędy, opłatek, stoiska z ozdobami świątecznymi, a także postny poczęstunek: pierogi, kapusta i barszcz przygotowywane przez wybrane placówki oświatowe z terenu gminy. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali wraz z nauczycielami ozdoby świąteczne w formie wytworów artystycznych. Były anioły i świeczniki z gliny, gipsu i i masy solnej oraz bombki, karty świąteczne, łańcuchy, choinki, a nawet sianko, wszystko przeznaczone za "symboliczny grosz" i dołożone do zbiórki organizowanej dla niepełnosprawnego ucznia naszej szkoły Dawida Szczepaniaka na zakup nowego urządzenia pionizującego NF-WALKER. To urządzenie do chodzenia, które umożliwi chłopcu nie tylko poruszanie się, lecz stwarza warunki do rehabilitacji, stania, chodzenia począwszy od małych ruchów stóp i nóg, aż do samodzielnego chodzenia w nim. Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tych ozdób i obsługę stoiska naszej szkoły.

pokaż więcej »

Zabawa andrzejkowa

Ilość zdjęć: 8

W dniu 24.11.2011r. samorząd uczniowski wraz z opiekunami zorganizował zabawę andrzejkową. W godzinach dopołudniowych bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych, a po południu, w godzinach 16.00-19.00 uczniowie z klas I-VI. Nowoczesne tańce były przeplatane wróżbami i konkursami. Każdy uczestnik zabawy otrzymał słodką niespodziankę ufundowaną ze środków samorządu uczniowskiego. Oprawę plastyczną andrzejek przygotowali uczniowie z sekcji kulturalnej wraz ze swoim opiekunem p. H. Boryczką, a nad całością zabawy czuwała opiekun samorządu p. E. Nakończy i dyżurujący nauczyciele.

pokaż więcej »

Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

Ilość zdjęć: 19

Święto Niepodleglości było obchodzone w naszej szkole w dniu 10 listopada 2011r. Wszyscy zebrani uczniowie i nauczyciele byli udekorowani w biało-czerwone kotyliony. Uroczystość rozpoczęła się z udziałem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy V i VI śpiewali patriotyczne pieśni, recytowali wiersze, przybliżyli wszystkim historię walk o niepodległość Polski, a uczniowie klasy trzeciej w niezwykle obrazowy sposób ukazali fragmenty tej historii. Pani dyrektor M. Fusiek serdecznie podziękowała uczniom i ich opiekunom : p.R. Strzelczyk i p. H. Boryczce za ogromny wkład pracy w przygotowanie tak wzniosłej uroczystości.

pokaż więcej »

Uroczystość pasowania na ucznia

Ilość zdjęć: 30

W dniu 27.10.2011r.o godz.900 odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Na wstępie wychowawczyni powitała zebranych, w tym p. dyrektor mgr M. Fusiek, Grono Pedagogiczne, uczniów, rodziców, a przede wszystkim pierwszoklasistów. Następnie uczeń klasy IV ogłosił młodszym kolegom tę ważną chwilę, głośnym dzwonkiem dał sygnał rozpoczęcia występów artystycznych: wierszy, piosenek inscenizowanych z użyciem rekwizytów. Następnie starsi koledzy, z klasy IV udzielili im rad, jak należy się zachowywać w czasie zajęć i przerw. Kolejny etap uroczystości odbył się z udziałem pocztu sztandarowego, śpiewanie hymnu, ślubowanie uczniów, ślubowanie rodziców, a także sam akt pasowania na ucznia dokonany przez panią dyrektor. Po tej chwili z rąk pani dyrektor uczniowie otrzymali legitymacje, a następnie odciskiem kciuka potwierdzili fakt zostania prawi tymi uczniami klasy I PSP w Ryczywole. Później wychowawca p. M. Kacprzak wręczyła swoim wychowankom pamiątkowe książki, dyplomiki, samorząd szkolny ofiarował klasie tablicę korkową i lizaczki, a koledzy z klasy II własnoręcznie wykonane zakładki. Rodzice także ofiarowali swoim pociechom drobne upominki, a szkole krzew perukowiec, który został tego dnia posadzony w ogrodzie szkolnym przez uczniów i rodziców. Następnie głos zabrała pani dyrektor, złożyła pierwszakom gratulacje i życzenia sukcesów w nauce. Przy tej okazji przekazała również nagrodzonym nauczycielom srebrnymi medalami od prezydenta RP listy gratulacyjne od Burmistrza i przew. Rady Miejskiej w Kozienicach. Ostatnim etapem uroczystości była zabawa przy muzyce dla pierwszaków oraz poczęstunek z rodzicami i p. dyrektor w szkolnej jadalni.

pokaż więcej »

Uroczystość odznaczenia naszych nauczycieli srebrnymi medalami

Ilość zdjęć: 6

W dniu 17 października nauczycielki dyplomowane Pani mgr Marianna Kacprzak, Pani mgr Ewa Łukiewicz i Pani mgr Halina Boryczka zostały odznaczone w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej srebrnymi medalami. Odznaczenie to jest nagrodą za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

pokaż więcej »