Witamy na naszej stronie

Galeria

Akademia z okazji święta Odzyskania Niepodległości

Ilość zdjęć: 18

Dnia 09 listopada o godzinie 10.00 odbył się uroczysty apel szkolny z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Uczniowie klasy piątej przypomnieli zebranym uczniom i nauczycielom ważne daty z historii Polski, które wpłynęły na odzyskanie niepodległości. Wiadomości te były przeplatane wierszami i pieśniami legionowymi, a także tańcami narodowymi: mazurem i polonezem. Uczniowie klasy piątej byli w odświętnych strojach, z dumą i powagą wypełnili swoje zadanie. Nad całością apelu czuwała wychowawczyni: pani Małgorzata Pietrzyk. Uroczystość odbyła się z udziałem pocztu sztandarowego szkoły. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała uczniom klasy piątej za przybliżenie społeczności szkolnej trudnej drogi do wolności naszego narodu, a także podziękowała Paniom M. Pietrzyk i H. Boryczce za przygotowanie uczniów.

pokaż więcej »

Uroczystość pasowania na ucznia

Ilość zdjęć: 27

W dniu 26 października 2012 roku o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Na wstępie pani dyrektor powitała serdecznie zebranych, w tym dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Kozienicach pana Roberta Boryczkę,Grono Pedagogiczne, uczniów, rodziców, a przede wszystkim pierwszoklasistów. Następnie głos zabrały pierwszaki, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Świetnie odpowiadały na pytania drugoklasistów, ze znajomości zasad zachowania w szkole, oraz wiedzy o Polsce. Tej ogromnej wiedzy pogratulował im pan dyrektor Boryczka oraz pani dyrektor Fusiek, która dokonała aktu pasowania na ucznia klasy I. Następnie pierwszoklasiści otrzymali legitymacje, pamiątkowe dyplomiki, od samorządu uczniowskiego otrzymali pisaki, a od klasy II własnoręcznie wykonane zakładki. Rodzice ofiarowali swoim pociechom upominki oraz zaprosili ich wraz z gośćmi na słodkie przyjęcie. Pani Boryczka zaprosiła z tej okazji przedszkolaków i młodszych uczniów na dyskotekę. Na zakończenie pani dyrektor Fusiek złożyła pierwszakom życzenia sukcesów w nauce i podziękowania dla wychowawczyni za przygotowanie tej pięknej uroczystości. Uroczystość ta odbyła się z udziałem sztandaru szkoły.

pokaż więcej »

Dzień Edukacji Narodowej

Ilość zdjęć: 14

Dziękujemy za trud, za serce i śmiech Pod takim tytułem przebiegała tegoroczna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w dniu 12 października o godzinie 10.00. Na sali zgromadzili się wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście: emerytowani pracownicy szkoły. Prowadzący tę uroczystość: Oliwia z kl. II i Szymon z kl. III w swoich wystąpieniach podkreślali jak doniosłą rolę odgrywa praca nauczycieli. Następnie uczniowie klasy drugiej i trzeciej recytowali wiersze, śpiewali piosenki, odgrywali inscenizacje klasowe, a także tańczyli cza-czę i sambę-do której zaprosili wszystkich obecnych nauczycieli i pracowników. Na zakończenie występu uczniowie klasy II i III wręczyli każdemu jabłuszko z „niespodzianką- sentencją” Kolejnym etapem uroczystości było wystąpienie pani dyrektor z życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły, a z nagrodami dla niektórych zasłużonych pracowników. Swoje życzenia przekazał również samorząd uczniowski i wręczył świętującym symboliczny kwiatek. Rada rodziców także przekazała życzenia i na ręce pani dyrektor wręczyła tort i kwiaty. Występy klasy II i III zostały ocenione na szóstkę, a świadczyły o tym gromkie brawa i gratulacje od pani dyrektor i nauczycieli.

pokaż więcej »

Spotkanie z policjantem

Ilość zdjęć: 7

W dniu 20 września odbyło się coroczne spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Była to pogadanka na tematy: bezpiecznej drogi do szkoły i z powrotem do domu oraz właściwego zachowania uczniów w różnych trudnych sytuacjach życiowych. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy: dzieci młodszych i starszych. Zebrani uczniowie aktywnie włączyli się w dyskusję na interesujące je tematy. To było bardzo pouczające spotkanie!

pokaż więcej »

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Ilość zdjęć: 12

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 rozpoczęło się o godz.8.00 od Mszy Św. w Kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny w Ryczywole. Następnie licznie zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i rodzice w korowodzie za sztandarem udali się do szkoły, gdzie zebranych powitała pani dyrektor. Rozpoczęły się występy artystyczne, uczniowie klasy szóstej zaprezentowali siebie poprzez zabawne wspomnienia. Potem piątoklasiści żegnali uroczyście odchodzących śpiewem, ale też poprzez satyryczne sentencje oraz upominki na szczęście. Były łzy wzruszenia i gorący aplauz zebranych rodziców, uczniów i nauczycieli. Kolejnym etapem uroczystości było podsumowanie rocznej pracy i przedstawienie danych statystycznych przez panią dyrektor oraz wręczenie nagród uczniom z najwyższą średnią, czyli: Dominice Ośce z klasy V i Ani Ośce z klasy IV. Następnie swoje cenzurki z biało-czerwonym paskiem odebrało ośmioro czwartoklasistów i jedna szóstoklasistka. Pozostali uczniowie otrzymali swoje świadectwa w klasach. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor podziękowała nauczycielom za ogromny wkład pracy w naukę i wychowanie uczniów oraz życzyła wszystkim miłego odpoczynku w czasie wakacji.

pokaż więcej »

Pożegnanie klasy VI

Ilość zdjęć: 7

W dniu 21 czerwca w godzinach: 17.00-20.00 odbyła się dyskoteka pożegnalna klasy szóstej. Przy dźwiękach nowoczesnej muzyki i pięknej scenerii przygotowanej przez sekcję artystyczną samorządu uczniowskiego ostanie tańce z absolwentami: z Kingą, Krzysiem i Krystianem odtańczyli koledzy i koleżanki pozostający w szkole. W trakcie zabawy rodzice szóstoklasistów zaprosili ich i nauczycieli na przygotowany tort-książkę z wypisanymi imionami uczniów. Opiekunami na tej zabawie byli wychowawcy klas.

pokaż więcej »

Festyn rodzinny

Ilość zdjęć: 25

W dniu 6 czerwca 2012 roku, w godz. 17.00-20.30 odbył się w naszej szkole kolejny Festyn Rodzinny. Uroczystość ta rozpoczęła się od występów uczniów o tematyce profilaktycznej w ramach ogólnopolskiej akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł. Były to wskazówki dla kolegów, jak można atrakcyjnie spędzać czas, unikając komputera i telewizji. Występujący propagowali trzeźwy umysł także dla rodziców i wręczali im ulotki o asertywności i odpowiedzialności. Przedstawiciele PCK pokazywali na fantomach „Jak udzielać I pomocy” . Następnie odbyły się prezentacje wszystkich klas. Były tańce, koncerty, inscenizacje nawiązujące do postaci Janusza Korczaka. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ artystów cyrkowych. Dzieci miały także możliwość bezpłatnego pomalowania twarzy, zabaw na dmuchanych zjeżdżalniach i trampolinach. W trakcie zabaw rodzice częstowali ich oranżadą, cukierkami i pączkami. Odbyły się także mecze z udziałem rodziców, w piłkę nożną i siatkową. Młodsi uczniowie chętnie bawili się w piaskownicy, a nieco starsi malowali przy sztalugach na temat : „To Ja” oraz „Moje bezpieczne wakacje”. Pani dyrektor w trakcie festynu wręczyła uczniom nagrody za udziały w licznych konkursach. Za tegoroczne przygotowanie tej uroczystości były odpowiedzialne panie: E. Nakończy i E. Łukiewicz oraz wszyscy wychowawcy klas. Festyn cieszył się dużym powodzeniem.

pokaż więcej »

Plener Nadwiślański

Ilość zdjęć: 18

W dniu 31 maja 2012 roku odbyła się VI edycja PLENERU NADWIŚLAŃSKIEGO. W plenerze wzięła udział młodzież z 10 szkół z terenu powiatu kozienickiego. Od 1 czerwca 2012 r. w Ogrodzie Jordanowskim w Kozienicach zorganizowano wystawę poplenerową. Komisja w składzie: Danuta Wojciechowska, Urszula Pawlak, Benedykt Janaszek wyłoniła zwycięzców. W kategorii kl. I – III –szkoła podstawowa: I miejsce – Weronika Bieniek - PSP nr 1 w Kozienicach II miejsce – Kinga Ośka - PSP w Ryczywole III miejsce – Aleksandra Jakubczak - PSP w Przydworzycach Wyróżnienie: Paulina Ośka - PSP w Przydworzycach Monika Sobolewska –PSP w Piotrkowicach W kategorii kl. IV – VI –szkoła podstawowa: I miejsce – Julia Kopyt - PSP nr 1 w Kozienicach II miejsce – Łukasz Skręciak PSP w Nowej Wsi III miejsce – Zofia Kudła PSP nr 1 w Kozienicach Wyróżnienie: Beata Baran – PSP w Woli Chodkowskiej Dominika Ośka - PSP w Ryczywole W kategorii gimnazjum: I miejsce – Patrycja Utnicka - PG nr 2 w Kozienicach II miejsce – Paulina Kulik – PG w Świerżach Górnych III miejsce – Kamila Obrębowska – PG w Świerżach Górnych Wyróżnienie: Kinga Krawczyk - PG nr 2 w Kozienicach W kategorii szkół średnich: Nagroda: Michalina Luśtyk – Zespół Szkół nr 1 w Kozienicach Wyróżnienie: Paulina Karaś– Zespół Szkół nr 1 w Kozienicach

pokaż więcej »

Święto Konstytucji 3 Maja

Ilość zdjęć: 11

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja odbył się w naszej szkole, w dniu 27 kwietnia konkurs wiedzy historycznej dla uczniów klas III-VI. Konkurs obejmował czasy powstania Konstytucji. Pierwszym punktem tego spotkania było uroczyste odśpiewanie hymnu w obecności pocztu sztandarowego szkoły. Następnie przedstawiciele klas kolejno losowali pytania i odpowiadali na nie zgodnie z posiadaną wiedzą. Wszyscy uczestnicy wykazali się wystarczającymi wiadomościami , aby poprawnie odpowiedzieć na wylosowane pytania. Zostali nagrodzeni przez panią dyrektor M. Fusiek dyplomami. Na zakończenie tego spotkania czwartoklasiści zaśpiewali pieśń „Vivat 3 Maj”. Pani dyrektor podziękowała wychowawcy Pani M. Pietrzyk oraz uczniom klasy czwartej za przygotowanie tej uroczystości.

pokaż więcej »

Mistrzowie kultury ludowej

Ilość zdjęć: 17

Stowarzyszenie LGD w ramach wdrażanie LSR rozpoczęło realizację cyklu spotkań warsztatowych dzieci i młodzieży z twórcami ludowymi. 10 osobowe zespoły realizowały zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone przez członków Centrum Promocji Sztuki „Galeria” w Kozienicach z malarstwa, rzeźby i haftu. W dniu 21 marca 2012 roku takie zajęcia zostały przeprowadzone w Publicznej Szkole Podstawowej w Ryczywole. Dzieci miał okazje do bezpośredniego kontaktu z twórcami ludowymi zajmującymi się malarstwem, rzeźbą i haftem. Dzieci otrzymały profesjonalne narzędzia: sztalugi, podobrazia, farby akrylowe, pędzle, paletki. Tak przygotowane przystąpiły do realizacji własnych koncepcji artystycznych. Czujne oko artystki i trafne wskazówki korygowały błędy młodych ludzi. Tematem większości prac były motywy krajobrazu z najbliższej okolicy. Skupienie na twarzach i cisza świadczyły o dużym zaangażowaniu w proces tworzenia. Hafciarka, koronkarka pani Władysława Drachal pracowała z kolejną grupą. Prace autorstwa pani Władysławy wzbudziły zachwyt wśród dzieci. Przedstawiały one wzory zaczerpnięte z natury. Pytania o sposób ich wykonania czas potrzebny na to nie było końca. Uczniowie mieli możliwość wykonania własnych prac w tej trudnej i pracochłonnej technice. Trzecia grupa otrzymały narzędzia i materiały rzeźbiarskie. Dłutka w ich rękach sprawnie i szybko wydobywały z bezkształtnego mydła sowy, koty, ptaki, które powstały w ich wyobraźni. Na zakończenie uczestnicy wymieniali się doświadczeniami i wrażeniami. Wspólnie oceniono dokonania artystyczne. Prace staną się własnością ich wykonawców.

pokaż więcej »