Witamy na naszej stronie

Galeria

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Ilość zdjęć: 9

W dniu 30 .09.2013r. w godz. 16.30-19.30 odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy uczniowie klas I-VI dobrze i zgodnie bawili się, a główną atrakcją tej zabawy był wybór super- kolegi. Został nim uczeń klasy VI: Jakub Sztyber. W nagrodę otrzymał czekoladę , a pozostali uczestnicy zabawy dostali cukierki i batoniki. Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały również z tej okazji swoją zabawę w godzinach dopołudniowych. Dziękujemy opiekunom samorządu uczniowskiego za wspaniałą dyskotekę!

pokaż więcej »

Mini piłka nożna

Ilość zdjęć: 2

28.09.2013 r. uczennice naszej szkoły: Oliwia Bogumił, Natalia Iwańczyk, Natalia Musiał, Weronika Wiśniewska, Kinga Ośka, Morena Mulazzani zajęły III miejsce w Mistrzostwach Gminy Kozienice w mini piłce nożnej dziewcząt. GRATULUJEMY!!!

pokaż więcej »

Spotkanie z policjantem

Ilość zdjęć: 3

W dniu 13 września 2013 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Kozienicach. Tematem spotkania była bezpieczna droga do szkoły. Najpierw szkolenie objęło grupy przedszkolne, klasę I i II, następnie klasy III-VI. Była to wspaniała okazja do przypomnienia sobie i utrwalenia właściwych zasad przechodzenia przez jezdnię oraz zachowania bezpieczeństwa na co dzień w szkole i w domu. Dziękujemy panom policjantom za zaangażowanie i pouczającą lekcję.

pokaż więcej »

Marsz na orientecję

Ilość zdjęć: 1

13.09.2013 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w I Mistrzostwach Kozienic w marszach na orientację, które odbyły się w KCRIS - Ośrodek nad jeziorem. Uczniowie kl. VI Zofia Lewandowska, Ania Ośka i Adrian Ośka zajęli II miejsce w kategorii szkół podstawowych.GRATULUJEMY!!!

pokaż więcej »

Pożegnanie kl. VI i zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Ilość zdjęć: 12

Od Uroczystej Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny w Ryczywole, z udziałem sztandaru szkoły rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Na wstępie uroczystości w szkole uczniowie klasy V artystycznym akcentem pożegnali najstarszych kolegów szkolnych. Następnie szóstoklasiści przedstawili swój koncert dla młodszych kolegów i wszystkich pracowników szkoły. Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie świadectw z białoczerwonym paskiem uczniom z klas IV-VI z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu: Dominice Ośce, Wiktorii Molendowskiej oraz z najwyższą średnią z testu szóstoklasisty: Wojciechowi Frączkowi i Patrycji Wojdyr z klasy VI. Z klasy V najwyższą średnią uzyskali: Anna Ośka, Adrian Ośka, Zofia Lewandowska, Jakub Matysiak, Michał Dobrowolski, Oliwia Bogumił i Weronika Wiśniewska, a z klasy czwartej: Kinga Ośka, Andżelika Ośka, Piotr Dobrowolski, Maciej Olszewski i Morena Mulazzani. Następnie pani dyrektor przedstawiła dane podsumowujące rok szkolny 2012/2013 oraz życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom wspaniałego, wakacyjnego wypoczynku. Pozostali uczniowie odebrali swoje świadectwa w klasach. We wtorek 25 czerwca, w godzinach 17.00-20.00 odbyła się dyskoteka na pożegnanie klasy VI z wszystkimi uczniami z klas I-V. W trakcie zabawy rodzice przygotowali dla szóstoklasistów przyjęcie, był to tort w formie książki , a dla pozostałych uczniów słodki poczęstunek. Opiekę nad uczniami w trakcie zabawy sprawowali dyżurujący nauczyciele. Dyskoteka przebiegła w miłej i wesołej atmosferze.

pokaż więcej »

Spotkanie uczniów z Prezesem Związku Niewidomych w Kozienicach

Ilość zdjęć: 7

W dniu 5 czerwca 2013 roku odbyło się spotkanie uczniów klas III - IV z Prezesem Związku Niewidomych w Kozienicach Panem Janem Żuchowskim i Panią Teresą Żuchowską na temat: "Czy umiemy pomagać osobie niewidomej". Ilość zdjęć: 8

pokaż więcej »

Festyn Rodzinny

Ilość zdjęć: 9

Festyn Rodzinny W piątek, 7 czerwca od godziny 17.00 odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny pod tytułem : „Zdrowo i wesoło”. Po prezentacjach artystycznych poszczególnych klas i grup przedszkolnych uczniowie ze swoimi rodzicami brali udział w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli. A były to między innymi: malowanie twarzy, przeciąganie liny, tor przeszkód, mecze: w piłkę ręczną , siatkową i nożną . W ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” odbył się konkurs plastyczny „Nasza piękna okolica”, były występy uczniów promujące zdrowy styl życia, a rodzicom zostały przekazane ulotki edukacyjne . W międzyczasie rodzice przygotowali dla uczniów kiełbaski z grilla oraz oranżadę. Na zakończenie dla wszystkich chętnych były tańce i śpiewy Karaoke. Wszyscy uczniowie otrzymali cukierki, zasłużeni uczestnicy konkurencji nagrody i dyplomy. To była wspaniała zabawa dla środowiska lokalnego i cieszyła się ogromnym powodzeniem.

pokaż więcej »

VII PLENER NADWIŚLAŃSKI

Ilość zdjęć: 24

W Publicznej Szkole Podstawowej w Ryczywole odbyła się 06.06.2013 r. VII edycja Pleneru Nadwiślańskiego pod hasłem „Uroki Ziemi Kozienickiej”. W plenerze wzięła udział młodzież z opiekunami z 11 szkół: Publiczne Gimnazjum w Świerżach Górnych, Publiczna Szkoła Podstawowa w Przydworzycach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dziurowie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kozienicach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Kozienicach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Chodkowskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Ryczywole, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Kozienicach. Od godz. 9.00 do 11.20 – młodzież wykonała w plenerze prace plastyczne na temat: „Uroki Ziemi Kozienickiej”. Komisja w składzie: z-ca burmistrza Małgorzata Bebelska, Robert Boryczka, Elżbieta Sadowska, Halina Turek i Marianna Fusiek, przyznała nagrody i wyróżnienia. W plenerze udział wzięła młodzież ze szkoły partnerskiej w Dziurowie z województwa świętokrzyskiego. Spotkanie uczniów ze szkoły w Ryczywole i Dziurowie zakończył mecz piłki siatkowej.

pokaż więcej »

Święto Konstytucji 3 Maja

Ilość zdjęć: 8

25 kwietnia 2013r. odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV aktywnie wzięli udział w uroczystości zarysowując tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie narrator w krótkim opowiadaniu przypomniał historię, w której rozegrało się to ważne wydarzenie w dziejach Polski. Ciekawą formą przybliżenia młodym widzom sensu obchodów tego święta, była przedstawiona scenka, w której uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Wcielili się w role rodziny, która opowiada o symbolach narodowych oraz o tradycji i solidarności z tymi Polakami, którzy 222 lata temu ustanowili Konstytucję i przysięgli jej służyć. Uczniowie pokazali swoje umiejętności wokalne w piosenkach: „Zgoda sejmu to sprawiła””, „Mazurek Trzeciego Maja" i „ Jak długo na Wawelu”. Następnie narrator przybliżył dalszą historię Polski okresów rozbioru i niewoli oraz zrywu Polaków do walki o wolność i tak dotarliśmy do Powstania Styczniowego. Rok 2013 jest rokiem Powstania Styczniowego. Chcąc uczcić to wydarzenie został przeprowadzony konkurs. Przystąpili do niego uczniowie, po trzech członków z klas III – VI. Każda z drużyn odpowiadała na pięć pytań. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani. I miejsce zajęła klasa VI, a pozostali II miejsce. Uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyła pani dyrektor. Aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami, a pani dyrektor podziękowała uczniom i przygotowującym tę uroczystość nauczycielom: p. E. Nakończy, p. R. Strzelczyk i p. H. Boryczce za wspaniały występ.

pokaż więcej »