Witamy na naszej stronie

Galeria

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Ilość zdjęć: 9

W dniu 29 października odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów szkoły. Uroczystość odbyła się z udziałem zaproszonych gości: ks. proboszcza Marka Bartosińskiego, dyrektora Wydziału Edukacji w Kozienicach: pana Roberta Boryczki oraz rodziców uczniów. Wpierw swoimi występami pokazali, że są już gotowi, aby zostać pełnoprawnymi uczniami. Dobrze udały się im występy, a pani dyrektor : M. Fusiek pasowała ich na uczniów poprzez dotknięcie prawego ramienia ogromnym piórem. Na sztandar szkoły złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali legitymacje oraz życzenia i prezenty od samorządu uczniowskiego, od klasy drugiej oraz swoich rodziców. Rodzice w podziękowaniu podarowali szkole z tej okazji symboliczne drzewko oraz zaprosili gości na słodkie przyjęcie. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Agnieszką Miżejewską zasadzili w ogrodzie szkolnym swoje drzewko i udali się na poczęstunek, a następnie na dyskotekę.

pokaż więcej »

Bicie rekordu Guinnessa w udzielaniu pierwszej pomocy, w naszej szkole

Ilość zdjęć: 8

16 października w godzinach 12.00-12.30 uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Haliny Boryczki i p. Elżbiety Nakończy udzielali I pomocy, biorąc jednocześnie udział w światowym biciu rekordu Guinnessa . Chodziło o to, aby jak największa liczba osób wykonywała jednocześnie resuscytację krążeniowo-oddechową. Do udziału w akcji – koordynowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgłosiło się 35 uczniów z klas I-VI. Zadanie to okazało się dla dzieci dość proste. Dzieci i nauczyciele kolejno podchodzili do fantomów i wykonywali na nich po dwa oddechy i 30 uciśnięć klatki piersiowej. W ramach tej akcji uczniowie otrzymali książeczki z niezbędnymi na ten temat informacjami.

pokaż więcej »

Dzień Edukacji Narodowej

Ilość zdjęć: 7

11 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji przypadającego w poniedziałek Dnia Edukacji Narodowej. Wychowawczyni klasy III p. M. Kacprzak powitała wszystkich zgromadzonych na sali , a uczniowie tej klasy zaprosili na swoje występy. Były wiersze, piosenki, inscenizacje, był również nowoczesny taniec oraz zabawne scenki z życia klasy. Następnie trzecioklasiści obdarowali p. dyrektor, nauczycieli i pracowników obsługi własnoręcznie wykonanymi serduszkami, a przedstawiciele samorządu uczniowskiego kwiatami. Były także życzenia od Rady Rodziców, wraz z tortem i kwiatami złożonymi na ręce pani dyrektor. Pani dyrektor pogratulowała nauczycielce, która otrzymała nagrodę Burmistrza miasta Kozienice oraz nagrodzonym nagrodą Dyrektora nauczycielom i pracownikom, wszystkim podziękowała za trud nauczania i wychowywania młodych pokoleń oraz życzyła dalszych sukcesów w pracy. W dniu 21 października 2013 r. nauczycielka dyplomowana Pani mgr Małgorzata Pietrzyk została odznaczona w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej srebrnymi medalem. Odznaczenie to jest nagrodą za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

pokaż więcej »

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Ilość zdjęć: 9

W dniu 30 .09.2013r. w godz. 16.30-19.30 odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy uczniowie klas I-VI dobrze i zgodnie bawili się, a główną atrakcją tej zabawy był wybór super- kolegi. Został nim uczeń klasy VI: Jakub Sztyber. W nagrodę otrzymał czekoladę , a pozostali uczestnicy zabawy dostali cukierki i batoniki. Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały również z tej okazji swoją zabawę w godzinach dopołudniowych. Dziękujemy opiekunom samorządu uczniowskiego za wspaniałą dyskotekę!

pokaż więcej »

Mini piłka nożna

Ilość zdjęć: 2

28.09.2013 r. uczennice naszej szkoły: Oliwia Bogumił, Natalia Iwańczyk, Natalia Musiał, Weronika Wiśniewska, Kinga Ośka, Morena Mulazzani zajęły III miejsce w Mistrzostwach Gminy Kozienice w mini piłce nożnej dziewcząt. GRATULUJEMY!!!

pokaż więcej »

Spotkanie z policjantem

Ilość zdjęć: 3

W dniu 13 września 2013 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Kozienicach. Tematem spotkania była bezpieczna droga do szkoły. Najpierw szkolenie objęło grupy przedszkolne, klasę I i II, następnie klasy III-VI. Była to wspaniała okazja do przypomnienia sobie i utrwalenia właściwych zasad przechodzenia przez jezdnię oraz zachowania bezpieczeństwa na co dzień w szkole i w domu. Dziękujemy panom policjantom za zaangażowanie i pouczającą lekcję.

pokaż więcej »

Marsz na orientecję

Ilość zdjęć: 1

13.09.2013 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w I Mistrzostwach Kozienic w marszach na orientację, które odbyły się w KCRIS - Ośrodek nad jeziorem. Uczniowie kl. VI Zofia Lewandowska, Ania Ośka i Adrian Ośka zajęli II miejsce w kategorii szkół podstawowych.GRATULUJEMY!!!

pokaż więcej »

Pożegnanie kl. VI i zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Ilość zdjęć: 12

Od Uroczystej Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny w Ryczywole, z udziałem sztandaru szkoły rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Na wstępie uroczystości w szkole uczniowie klasy V artystycznym akcentem pożegnali najstarszych kolegów szkolnych. Następnie szóstoklasiści przedstawili swój koncert dla młodszych kolegów i wszystkich pracowników szkoły. Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie świadectw z białoczerwonym paskiem uczniom z klas IV-VI z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu: Dominice Ośce, Wiktorii Molendowskiej oraz z najwyższą średnią z testu szóstoklasisty: Wojciechowi Frączkowi i Patrycji Wojdyr z klasy VI. Z klasy V najwyższą średnią uzyskali: Anna Ośka, Adrian Ośka, Zofia Lewandowska, Jakub Matysiak, Michał Dobrowolski, Oliwia Bogumił i Weronika Wiśniewska, a z klasy czwartej: Kinga Ośka, Andżelika Ośka, Piotr Dobrowolski, Maciej Olszewski i Morena Mulazzani. Następnie pani dyrektor przedstawiła dane podsumowujące rok szkolny 2012/2013 oraz życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom wspaniałego, wakacyjnego wypoczynku. Pozostali uczniowie odebrali swoje świadectwa w klasach. We wtorek 25 czerwca, w godzinach 17.00-20.00 odbyła się dyskoteka na pożegnanie klasy VI z wszystkimi uczniami z klas I-V. W trakcie zabawy rodzice przygotowali dla szóstoklasistów przyjęcie, był to tort w formie książki , a dla pozostałych uczniów słodki poczęstunek. Opiekę nad uczniami w trakcie zabawy sprawowali dyżurujący nauczyciele. Dyskoteka przebiegła w miłej i wesołej atmosferze.

pokaż więcej »

Spotkanie uczniów z Prezesem Związku Niewidomych w Kozienicach

Ilość zdjęć: 7

W dniu 5 czerwca 2013 roku odbyło się spotkanie uczniów klas III - IV z Prezesem Związku Niewidomych w Kozienicach Panem Janem Żuchowskim i Panią Teresą Żuchowską na temat: "Czy umiemy pomagać osobie niewidomej". Ilość zdjęć: 8

pokaż więcej »

Festyn Rodzinny

Ilość zdjęć: 9

Festyn Rodzinny W piątek, 7 czerwca od godziny 17.00 odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny pod tytułem : „Zdrowo i wesoło”. Po prezentacjach artystycznych poszczególnych klas i grup przedszkolnych uczniowie ze swoimi rodzicami brali udział w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli. A były to między innymi: malowanie twarzy, przeciąganie liny, tor przeszkód, mecze: w piłkę ręczną , siatkową i nożną . W ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” odbył się konkurs plastyczny „Nasza piękna okolica”, były występy uczniów promujące zdrowy styl życia, a rodzicom zostały przekazane ulotki edukacyjne . W międzyczasie rodzice przygotowali dla uczniów kiełbaski z grilla oraz oranżadę. Na zakończenie dla wszystkich chętnych były tańce i śpiewy Karaoke. Wszyscy uczniowie otrzymali cukierki, zasłużeni uczestnicy konkurencji nagrody i dyplomy. To była wspaniała zabawa dla środowiska lokalnego i cieszyła się ogromnym powodzeniem.

pokaż więcej »