Witamy na naszej stronie

Galeria

Pierwsza pomoc

Ilość zdjęć: 8

pokaż więcej »

Festyn Rodzinny 2014

Ilość zdjęć: 12

7 czerwca w godzinach popołudniowych , zgodnie z wieloletnią tradycją odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. W programie tej uroczystości były: występ grupy akordeonistów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, pokaz wyposażenia samochodu policyjnego z Powiatowej Komendy Policji w Kozienicach, akademia o tematyce profilaktycznej w ramach ogólnopolskiej Kampanii: „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2014 oraz konkursy plastyczne i wiedzy . Dla rodziców były przygotowane ulotki o charakterze edukacyjno-profilaktycznym. Odbyły się także liczne zawody sportowe, mecze oraz zabawy integracyjne dla uczniów , rodziców i nauczycieli. W trakcie festynu rodzice serwowali kiełbaski, napoje i cukierki. Nagrodzone prace powstałe w trakcie festynu będą wysłane na konkurs ZTU do Poznania. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości: panie: R. Strzelczyk, H. Najda, M. Wychocka i E. Zawadzka.

pokaż więcej »

Sukcesy sportowe

Ilość zdjęć: 2

Maciej Olszewski - uczeń kl.V został mistrzem gminy i powiatu kozienickiego w 3-boju LA

pokaż więcej »

Wycieczka do Bałtowa

Ilość zdjęć: 6

9 czerwca 2014r. odbyła się wycieczka do parku jurajskiego w Bałtowie. Uczestniczyło w niej 41 uczniów z klas 0-III. W czasie wycieczki dzieci obejrzały film o dinozaurach w kinie Emocji Cinema 5D, bawiły się w Parku Rozrywki ( m.in. na karuzeli,statku pirackim, trampolinie), zwiedzały z przewodnikiem park dinozaurów oraz obozowisko paleontologiczne z wystawą o Gondwanie. Dzieci miały również okazję zobaczyć na "własne oczy" w Zabytkowym Młynie, jak wygląda miejsce pracy młynarza. Na zakończenie wycieczki każde dziecko mogło kupić pamiątkę z pobytu w Bałtowie.

pokaż więcej »

Plener w PSP w Dziurowie

Ilość zdjęć: 12

28.05.2014 r. w Dziurowie odbył się niecodzienny plener malarski. Kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów z kilku szkół z gminy Brody oraz uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Ryczywole (mazowieckie), przez dwie godziny malowała i rysowała różnymi technikami obrazy w plenerze nad rzeką,nieopodal mostu w Dziurowie. Efektem tej pracy był konkurs i wystawa na sali gimnastycznej w szkole w Dziurowie. Komisja konkursowa dokonała oceny prac i wybrała po trzy najlepsze z grupy uczniów klas II-III i klas IV- VI. W młodszej kategorii I miejsce zdobyła praca Miłosza Jemiołka z kl II z Ryczywołu, II miejsce zdobyła Iga Dębniak z kl. II z Krynek a III Emil Olszewski z kl. III z Ryczywołu. W starszej kategorii, najwyżej oceniona została praca Oliwii Bogumił z kl. VI z Ryczywołu, II miejsce zajęła Ewa Czajkowska z kl. V ze Stawu Kunowskiego a III miejsce zdobyła Morena Mulazzani z kl. V z Ryczywołu. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w plenerze, a goście z Ryczywołu pamiątki z gminy Brody, które wręczył Wójt Andrzej Przygoda. Ciekawostką była wystawa starych sprzętów, które kiedyś używane były w naszych domach. Wszystkie dzieci otrzymały również posiłek na stołówce w szkole w Dziurowie. Goście z Ryczywołu zachwyceni byli nasza okolicą, tym bardziej, że w czasie wykonywania prac plastycznych na rzece dzielnie pozował młody łabędź, co można zobaczyć w galerii fotografii.

pokaż więcej »

Święto Konstytucji 3 Maja

Ilość zdjęć: 2

29 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy IV i V uczcili zbliżające się święto Konstytucji 3 Maja. W uroczystych występach przypomnieli ważne fakty z historii Polski, a patriotyczne pieśni i piękne dekoracje sprawiły iż charakter uroczystości był niezwykle podniosły. Druga część akademii dotyczyła stulecia obchodów wybuchu I wojny światowej. Trzyosobowe zespoły z klas od III do VI odpowiadały na pytania dotyczące I wojny światowej. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klasy VI zdobywając I miejsce, II miejsce przypadło klasie V, III miejsce klasie III, IV miejsce klasie IV. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy i „słodkie medale”. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: pani dyrektor M. Fusiek, i nauczycielka historii p. R. Strzelczyk. A całą uroczystość przygotowały p. E. Bogacka i p. E. Nakończy.

pokaż więcej »

Spektakl teatralny Krakowskiej Sceny Dziecięcej

Ilość zdjęć: 8

W dniu 8 kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny na temat tradycji świąt wielkanocnych. W satyrycznych i humorystycznych scenkach: skrzat leśny, ślimak i zajączek przypomnieli zgromadzonym widzom jakie zwyczaje świąteczne powinniśmy pielęgnować i jakich zasad przestrzegać, by święta były radosne, miłe i rodzinne. Były także wesołe piosenki i improwizacje w których uczestniczyli wszyscy nasi uczniowie.

pokaż więcej »

Maluj jak... Pablo Picasso

Ilość zdjęć: 4

Laureaci konkursu "Maluj jak... Pablo Picasso" zorganizowanego przez Dom Kultury w Kozienicach

pokaż więcej »

Pierwszy dzień wiosny

Ilość zdjęć: 8

W dniu 21 marca po dwóch godzinach lekcyjnych uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli udali się na piesze wędrówki w poszukiwaniu śladów wiosny według zaplanowanego wcześniej szlaku. Były to wyprawy: jedna uczniów klas IV-VI do Wilczkowic, nad Wisłę, a druga dla klas I-III nad Radomkę. Po dotarciu do celu odbywały się zabawy i konkursy sportowe zaplanowane przez samorząd uczniowski. Z dniem wiosny ściśle powiązany był konkurs dla klas na kukłę wiosenną i zimową przeprowadzony i nagrodzony również przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Każda klasa w nagrodę za pięknie wykonaną kukłę otrzymała zestaw do gry w badmintona, słodycze i balony. Kukły można podziwiać na korytarzu szkolnym. Są urocze, gratulujemy uczestnikom i pomysłodawcom tego konkursu

pokaż więcej »

Szkoła w ruchu

Ilość zdjęć: 48

„Ćwiczyć każdy może” Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu.W ramach Roku Szkoły w Ruchu nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może”. Akcja ta ma na celu uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia.Wszystkich zainteresowanych i chętnych odsyłamy na stronę internetową http://www.szkolawruchu.men.gov.pl.

pokaż więcej »