Witamy na naszej stronie

Galeria

Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie

Ilość zdjęć: 4

28 listopada 2018 r. w Warszawie w Muzeum Sportu i Turystyki odbyło się ogłoszenie wyników III edycji konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie”. Na rozstrzygnięcie konkursu z Kozienic do Warszawy wspólnie jednym autokarem pojechali uczestnicy konkursu z terenu Gminy Kozienice. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z koła SKKT „Tramp-ek”: Z. Czerwińska, Ł. Jasiówka i J. Skotak. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta oraz zbieranie punktów w aplikacji Play Mazovia. Następnie przejechaliśmy do Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy muzeum. Przyszedł w końcu czas na ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród przez Marszałka Województwa Mazowieckiego p. Adama Struzika. Bardzo cieszyliśmy się, kiedy ogłoszono, że Publiczna Szkoła Podstawowa w Ryczywole uzyskała miano SREBRNEJ MAZOWIECKIEJ SZKOŁY AKTYWNEJ TURYSTYCZNEJ 2018 w kategorii szkół podstawowych. PSP w Janikowie uzyskała miano Złotej Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie, a PSP Brzeźnica i PSP Wólka Tyrzyńska - III miejsce, miano Brązowej Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Opiekun: Ewa Bogacka 8.

pokaż więcej »

Mistrzostwa gminy Kozienice w tenisie stołowym

Ilość zdjęć: 3

W sobotę 24 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Janikowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Kozienice w tenisie stołowym chłopców. Szkołę reprezentowali :K. Mikołajczyk, J. Skotak i J. Słomski. Chłopcy w zawodach zajęli IV miejsce. Gratulujemy !!! Opiekun: Ewa Bogacka

pokaż więcej »

Śladami Bogusława Klimczuka

Ilość zdjęć: 6

To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka...

pokaż więcej »

Dzień Edukacji Narodowej

Ilość zdjęć: 6

Było bardzo uroczyście...

pokaż więcej »

Biegi przełajowe

Ilość zdjęć: 1

W dniu 09.09.2017r. dwóch uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Gminy Kozienice, w indywidualnych biegach przełajowych. K. Mikołajczyk zajął IV miejsce, a Jakub Słomski V miejsce. Gratulujemy!

pokaż więcej »

Rajd Sandomierz - Góry Pieprzowe

Ilość zdjęć: 6

20.09.2017r. 13 uczniów z klas IV-VI wzięło udział w rajdzie organizowanym przez Oddział PTTK w Kozienicach -Razem na szlaku Sandomierz - Góry Pieprzowe. Pierwszym punktem programu rajdu było zwiedzanie miejsca pamięci narodowej pod Dąbrową, w gminie Ciepielów. Miejsce to upamiętnia wydarzenia z 8 września 1939 roku. W Sandomierzu zwiedziliśmy: rynek miasta, Bramę Opatowską, katedrę, przeszliśmy trasę podziemną. W drodze powrotnej do szkoły z tarasu widokowego nad Wisła podziwialiśmy Góry Pieprzowe. Wracaliśmy bardzo zadowoleni, a w szczególności czworo uczniów, którzy w teście krajoznawczym wygrali atrakcyjne nagrody.

pokaż więcej »

XI PLENER NADWIŚLAŃSKI

Ilość zdjęć: 18

12 czerwca 2017 roku, po raz jedenasty odbył się „Plener Nadwiślański” w Publicznej Szkole Podstawowej im. chor. Jana Szymańskiego w Ryczywole. Trzydziestu dziewięciu młodych artystów ze szkół z powiatu kozienickiego oraz ze szkoły partnerskiej w Dziurowie woj. Świętokrzyskie spotkało się aby pokazać w swoich pracach uroki Radomki, pięknego dopływu Królowej Polskich rzek. Uczniowie wykonali prace techniką pasteli olejnej i suchej. Prace wykonano na kartonach formatu A3. Materiały plastyczne uczniowie otrzymali od organizatora pleneru. Oceniające prace plastyczne wykonane przez młodzież przyznali nagrody w trzech kategoriach wiekowych: Kl. I-III • I miejsce zajął Kacper Sobkiewicz z PSP w Brzeźnicy • II miejsce zajęła – Anna Zawadzka z PSP w Ryczywole • III miejsce zajęła – Marysia Papucka z PSP w Dziurowie Klasy IV-VI • I miejsce zajęła – Paulina Ośka z PSP w Przydworzycach • II miejsce zajęła – Amelia Grodecka z PSP w Dziurowie • III miejsce zajął – Łukasz Wójtowicz z PSP nr 1 w Kozienicach Nagrodę w kategorii gimnazjów otrzymała –Oliwia Bogumił z Gimnazjum w Świerżach Górnych

pokaż więcej »