Witamy na naszej stronie

Galeria

Śladami Bogusława Klimczuka

Ilość zdjęć: 6

To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka...

pokaż więcej »

Dzień Edukacji Narodowej

Ilość zdjęć: 6

Było bardzo uroczyście...

pokaż więcej »

Biegi przełajowe

Ilość zdjęć: 1

W dniu 09.09.2017r. dwóch uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Gminy Kozienice, w indywidualnych biegach przełajowych. K. Mikołajczyk zajął IV miejsce, a Jakub Słomski V miejsce. Gratulujemy!

pokaż więcej »

Rajd Sandomierz - Góry Pieprzowe

Ilość zdjęć: 6

20.09.2017r. 13 uczniów z klas IV-VI wzięło udział w rajdzie organizowanym przez Oddział PTTK w Kozienicach -Razem na szlaku Sandomierz - Góry Pieprzowe. Pierwszym punktem programu rajdu było zwiedzanie miejsca pamięci narodowej pod Dąbrową, w gminie Ciepielów. Miejsce to upamiętnia wydarzenia z 8 września 1939 roku. W Sandomierzu zwiedziliśmy: rynek miasta, Bramę Opatowską, katedrę, przeszliśmy trasę podziemną. W drodze powrotnej do szkoły z tarasu widokowego nad Wisła podziwialiśmy Góry Pieprzowe. Wracaliśmy bardzo zadowoleni, a w szczególności czworo uczniów, którzy w teście krajoznawczym wygrali atrakcyjne nagrody.

pokaż więcej »

XI PLENER NADWIŚLAŃSKI

Ilość zdjęć: 18

12 czerwca 2017 roku, po raz jedenasty odbył się „Plener Nadwiślański” w Publicznej Szkole Podstawowej im. chor. Jana Szymańskiego w Ryczywole. Trzydziestu dziewięciu młodych artystów ze szkół z powiatu kozienickiego oraz ze szkoły partnerskiej w Dziurowie woj. Świętokrzyskie spotkało się aby pokazać w swoich pracach uroki Radomki, pięknego dopływu Królowej Polskich rzek. Uczniowie wykonali prace techniką pasteli olejnej i suchej. Prace wykonano na kartonach formatu A3. Materiały plastyczne uczniowie otrzymali od organizatora pleneru. Oceniające prace plastyczne wykonane przez młodzież przyznali nagrody w trzech kategoriach wiekowych: Kl. I-III • I miejsce zajął Kacper Sobkiewicz z PSP w Brzeźnicy • II miejsce zajęła – Anna Zawadzka z PSP w Ryczywole • III miejsce zajęła – Marysia Papucka z PSP w Dziurowie Klasy IV-VI • I miejsce zajęła – Paulina Ośka z PSP w Przydworzycach • II miejsce zajęła – Amelia Grodecka z PSP w Dziurowie • III miejsce zajął – Łukasz Wójtowicz z PSP nr 1 w Kozienicach Nagrodę w kategorii gimnazjów otrzymała –Oliwia Bogumił z Gimnazjum w Świerżach Górnych

pokaż więcej »

Wycieczka do Sandomierza

Ilość zdjęć: 8

W dniu 6 czerwca odbyła się kolejna, szkolna, autokarowa wycieczka, tym razem do przepięknego królewskiego miasta, Sandomierza. Jednak pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie wyjątkowych, choć mocno zniszczonych ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Ta ogromna budowla nadal robi na zwiedzających niesamowite wrażenia, zachwyca, ale też przeraża. Następnie po zwiedzeniu najważniejszych zabytków Sandomierza (Bramy Opatowskiej, Ratusza, Katedry, Domu Długosza, itp.)oraz wysłuchaniu ciekawostek przewodnika związanych z tymi zabytkami, płynęliśmy statkiem-Syrenką po Wiśle podziwiając malownicze widoki. Potem zwiedziliśmy zbrojownię, a w niej uczniowie mogli zapoznać się z atrybutami rycerskimi. Mierzyli zbroje, mogli własnoręcznie wziąć miecz, „odbywali koleżeńskie pojedynki” na miecze, oglądali kusze i halabardy. Dziewczyny mogły na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki, a chłopcy jak rycerze. To była ciekawa, pełna wrażeń wycieczka! Jej uczestnicy, uczniowie klas II-VI wraz z opiekunami zmęczeni, ale zadowoleni wrócili z pamiątkami do swoich domów dopiero około 19.30.

pokaż więcej »

Szkolny Piknik Patriotyczny

Ilość zdjęć: 20

Tego roku Dzień Dziecka świętowaliśmy inaczej niż zwykle. Uczniowie klas I-VI wraz z opiekunami -nauczycielami i wychowawcami odbyli rajd pieszy do Studzianek Pancernych, miejsca pamięci poległych żołnierzy w czasie II wojny światowej , w tym patrona naszej szkoły chorążego Jana Szymańskiego. Przed pomnikiem przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli wiązankę i pieśniami wojskowymi uczciliśmy poległych na polu walki. Następnie zwiedziliśmy Izby Pamięci w Muzeum Wojskowym. Po tych wzniosłych lekcjach historii było ognisko z pieczeniem kiełbasek, napoje i słodycze- pełen relaks na zielonej trawce pod błękitnym niebem. Powrót do szkoły trwał około dwóch godzin i rajd zakończył się o 14.30. W godzinach od 16.30-19.00 odbyła się dyskoteka szkolna. W trakcie zabawy przedstawiciele samorządu uczniowskiego przeprowadzali konkursy i nagradzali uczestników słodkimi upominkami. Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały swój piknik w szkolnym ogrodzie. Zaprezentowały się przed rodzicami w występach z okazji Dnia Matki, a rodzice nagrodzili ich przyjęciem w postaci kiełbasek z grilla i różnego rodzaju słodkościami. To był niezapomniany dzień!

pokaż więcej »