Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2017/2018

1. Konkurs regionalny "Moje spotkania z Puszczą"

- część literacka dla klas 4-7

I miejsce - Zuzanna Staszewwska; opiekun - Małgorzata Pietrzyk;

wyróżnienie - Aleksandra Kowalczuk; opiekun - Magdalena Wnuk

- część literacka dla klas 1-3

wyróżnienie - Wiktoria Balcerzak; opiekun Marianna Kacprzak

Plastyka klasy 1-3

I miejsce -Antoni Król; opiekun Agnieszka Miżejewska

Plastyka klasy 4-7

wyróżnienie - Jakub Słomski; opiekun -Marianna Fusiek

wyróżnienie - Krystian Jatczak; opiekun -Marianna Fusiek

2. Konkurs „Aktywna Szkoła w Gminie Kozienice”; opiekun - Ewa Bogacka

W dniu 27.09.2017r. w PSP Janików odbył się finał konkursu „Aktywna Szkoła w Gminie Kozienice”. Szkoła otrzymała wyróżnienie, które odebrał uczeń Jakub Słomski.

3. Mistrzostwa Gminy Kozienice w minipiłce ręcznej chłopców; opiekun - Ewa Bogacka

W dniu 21.10.2017r. w PSP Brzeźnica odbyły się Mistrzostwa gminy Kozienice w minipiłce ręcznej chłopców. Szkołę reprezentowali: K. Ruba, K. Mikołajczyk, D. Zalewski,I. Pomarański, M. Nyrek, J. Skotak, J. Słomski, R. Wrona. Chłopcy wywalczyli III miejsce.

4. Mistrzostwa Kozienic w halowej piłce nożnej chłopców; opiekun - Ewa Bogacka

W dniu 28.10.2017 r. w hali sportowej w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Kozienic w halowej piłce nożnej chłopców. Drużynę szkoły reprezentowali : K. Mikołajczyk, R. Wrona, J. Słomski, J. Skotak, K. Skotak, T. Kwaśnik, D. Drewnik, M. Jasiówka, M. Jemiołek. Kapitan szkolnej reprezentacji  K. Mikołajczyk wylosował grupę B. Pierwszy mecz z PSP Janików nasi chłopcy wygrali 2:0, drugi z PSP nr 3 wygrali 1:0, trzeci mecz z PSP Stanisławice wygrali 6:1. W półfinale grali z PSP Wola Chodkowska i wygrali 1:0. Mecz finałowy przegrali z PSP nr 1 - 0:1 zajmując II miejsce. Gratulujemy V-ce Mistrzom Gminy Kozienice!

5. Mistrzostwa Gminy Kozienice w tenisie stołowym chłopców

25 listopada 2017 r. w PSP Janików odbyły się Mistrzostwa Gminy Kozienice w tenisie stołowym chłopców. Naszą szkołę reprezentowali K. Ruba, K. Mikołajczyk, M. Jemiołek. Chłopcy po zaciętej walce z kolegami z PSP Wólka Tyrzyńska, PSP nr 3, PSP Janików wywalczyli III miejsce. Gratulujemy !!! Opiekun uczniów -

6. Wyniki konkursu „ Eko - święta”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kozienicach zorganizowała konkurs  „ EKO – ŚWIĘTA”. Celem konkursu było propagowanie ochrony środowiska, rozwijanie problematyki ekologicznej oraz uwrażliwienie na piękno i estetykę prac a także podtrzymywanie tradycji świątecznych. Prace miały formę dekoracji świątecznych, stroików i opakowań na prezenty świąteczne. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy samodzielnie wykonali pracę w świetlicy szkolnej.

I miejsce:  Barbara Dobrowolska, Julia Zawadzka -  oddział przedszkolny, Antoni Król -  kl. II, Dominik Wrotny – kl. IV

Wyróżnienie: Szymon Skotak – kl. III , Alicja Slażyńska – kl. VI

Nasi uczniowie zostali nagrodzeni książką oraz dyplomem.

7.  XIV Festiwal kolęd i pastorałek

Dnia 2 lutego w PSP w Świerżach Górnych odbył się XIV Festiwal kolęd i pastorałek. Wzięły w nim udział dwie uczennice z klasy trzeciej i wyśpiewały sukces. Zuzanna Balcerzak - I miejsce, Amelia Hauda - II miejsce. Gratulujemy!

8. Mistrzostwa Gminy Kozienice w minipiłce siatkowej chłopców

10 lutego 2018 roku w PSP nr 1 w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Gminy Kozienice w minipiłce siatkowej chłopców. W zawodach wzięło udział sześć szkół. Naszą szkołę reprezentowali: K. Mikołajczyk, I. Pomarański, M. Nyrek, R. Wrona, D. Zalewski, D. Drewnik, J. Skotak, J. Słomski, M.Jasiówka. Chłopcy rozegrali trzy mecze  z PSP nr 3, PSP Brzeźnica i PSP nr 1. Każdy z nich  wygrywali 2:0. Po pięknej grze zostali Mistrzami Gminy Kozienice w minipiłce siatkowej chłopców. Gratulujemy !!! Opiekun uczniów - p. Ewa Bogacka

9. Powiatowy konkurs "Dyktando 2018 o Złote Pióro Burmistrza Gminy Kozienice”.

Uczniowie naszej szkoły: Miłosz Jemiołek, Mateusz Norek i Aleksandra Kowalczuk, Oliwia Sendybył, Łukasz Bogumił i Paweł Grzechnik wzięli udział w powiatowym konkursie "Dyktando 2018 o Złote Pióro Burmistrza Gminy Kozienice”. Uczniowie uzyskali drużynowo i indywidualnie IV miejsce, a Miłosz i Mateusz otrzymali ponadto wyróżnienia.

10. Gminny konkurs recytatorski "Pory roku w poezji"

11 maja uczniowienaszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie recytatorskim z cyklu „Pory roku w poezji” organizowanym przez PSP nr 1 w Kozienicach. Tytuł tegorocznej edycji konkursu brzmiał „Lato w poezji”.

Oliwia Sendybył zajęła II miejsce, a Aleksandra Kowalczuk uzyskała wyróżnienie.

11. Gminny konkurs dla dzieci i młodzieży "Najpiękniejsza Laurka na 50-lecie Kozienickiej Gospodarki Komunalnej"

- II miejsce Filip Trafisz-kl.1  - opiekun p. Marianna Kacprzak

12. Gminny konkurs "Czy znasz swoją gminę"

w kategorii "Wiedza o regionie"

- III miejsce - Jakub Skotak

- wyróżnienie - Aleksandra Kowalczuk i Dominik Drewnik;

w kategorii "Praca literacka"

- I miejsce - Zuzanna Czerwińska,

- II miejsce - Rafał Wrona,

w kategorii "Praca plastyczna"