Obszar ósmy

Aktywność w gronie rodziny

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 21 stycznia 2014r. o godz. 11.00 - tradycyjnie -  w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka pod hasłem Gimnastyka dobra sprawa. Na wstępie pani dyrektor powitała licznie zgromadzonych gości - Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków oraz ich rodziców. Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały wiersze i piosenki na cześć gości, a potem wspólnie z nimi tańczyły przy dźwiękach nowoczesnej muzyki. Były to tańce integracyjne połączone z gimnastyką. Wszyscy mieli dużo wesołej zabawy - babcie, dziadkowie i przedszkolaki. Na zakończenie uroczystości wnuki wręczyły swoim ukochanym gościom własnoręcznie wykonane laurki i certyfikaty superbabci i superdziadka oraz zaprosiły ich na słodki poczęstunek do jadalni. Przedstawicielka seniorów -„Superbabcia”- podziękowała w imieniu wszystkich zebranych, wnukom oraz ich paniom za chwile wzruszeń , a także za rehabilitację w postaci zabawy ruchowej.  Akademię przygotowały: p. M. Warchoł, p. D. Tęcza oraz p. E. Zawadzka.

Scenariusz

081.jpg [979x734]

088.jpg [979x734]

Festyn rodzinny

Tradycją stał się  Festyn Rodzinny, który  organizowany jest rokrocznie od kilku lat w naszej szkole. W ubiegłym roku szkolnym festyn pod hasłem Zdrowo i wesoło odbył się w piątek 7 czerwca w godzinach 17.00 - 20.00. Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Po prezentacjach artystycznych, uczniowie wraz  ze swoimi rodzicami brali udział w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli. W zabawowym duchu konkurencji, odbyły się sportowe potyczki rodzinne. Rodzice wraz z pociechami mieli możliwość uczestniczenia w rozmaitych grach zręcznościowych i sprawnościowych takich jak : malowanie twarzy, przeciąganie liny, tor przeszkód, gra w piłkę ręczną, siatkową i nożną oraz innych konkurencjach rozwijających umiejętność poprawnej rywalizacji. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” odbył się konkurs plastyczny „Nasza piękna okolica”,  występy uczniów, promujące zdrowy styl życia, a rodzicom zostały przekazane ulotki edukacyjne . W międzyczasie rodzice przygotowali dla uczniów kiełbaski z grilla oraz oranżadę. Na zakończenie dla wszystkich chętnych były tańce i śpiewy Karaoke. Wszyscy uczniowie otrzymali cukierki, zwycięscy konkurencji- nagrody i dyplomy. Celem imprezy było:wzmacnianie więzi rodzinnych, uświadamianie konieczności dbania o własne zdrowie, wzmacnianie poczucia własnej wartości, kształcenie umiejętności współdziałania, współodpowiedzialności, kształtowanie umiejętności prezentowania efektów własnej pracy. To była wspaniała zabawa dla środowiska lokalnego, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.

047.jpg [735x551]

071.jpg [735x551]

Zabawa karnawałowa

Dnia 8 lutego w godzinach 14.00-19.00 odbyła się w naszej szkole zabawa noworoczna. Dzieci świetnie bawiły się przy dźwiękach nowoczesnej muzyki przygotowanej przez DJ Mateusza. Na początku imprezy odbyła się prezentacja strojów karnawałowych. Dzieci miały okazję wyjść na środek sali - niekiedy przełamują tremę - i przedstawić postać, za którą się przebrały.  Przedstawiciele samorządu uczniowskiego nagradzali wszystkich oklaskami i cukierkami. W trakcie zabawy rodzice zapraszali poszczególne klasy na poczęstunek w postaci  pączka i soku. Nauczyciele bawili się wspólnie z dziećmi, zachęcając do aktywnego udziału w zabawie.  Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali licznie zgromadzeni rodzice i nauczyciele. Celem organizowanej zabawy było: zachęcenie dzieci do  kultywowania tradycji;  rozwijanie aktywności ruchowej, muzycznej, artystycznej; tworzenie atmosfery życzliwości oraz pozytywnych relacji w grupie; kształcenie  umiejętności współorganizowania imprezy poprzez włączenie dzieci w działanie przygotowawcze; radość ze wspólnej zabawy i współzawodnictwa dzieci.

luty_2014_029.jpg [979x734]

Zabawa karnawałowa