Obszar drugi

Wychowanie fizyczne – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego

W roku szkolnym 2013/2014 (tak jak i poprzednich latach)   uczniowie klas II i III naszej szkoły zostali objęci programem nauki pływania. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w poniedziałki na basenie krytym  „Delfin”  w Kozienicach. Pozostali uczniowie naszej szkoły  w ramach lekcji wychowania fizycznego co dwa tygodnie mają zajęcia na basenie (klasy I, IV, V i VI). Zajęcia na basenie mają na celu oswojenie dzieci ze środowiskiem wodnym, przezwyciężenie lęku, nauczenie dzieci bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, zapewnienie rozrywki i aktywnego wypoczynku po nauce szkolnej, jak również zdobycie podstawowych umiejętności w pływaniu.

•  Doskonalenie pływania kraulem. Zajęcia w klasie VI.

1403_086.jpg [300x225]

1403_091.jpg [300x225]

W okresie zimowym dodatkowo odbywają się zajęcia na sztucznym lodowiskuw Kozienicach. Głównym celem zajęć oprócz nabycia przez uczniów umiejętności jazdy na łyżwach jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego dających równocześnie alternatywę dla sposobu spędzania wolnego czasu.

•  Nauka ślizgu przodem na łyżwach. Zajęcia w klasie IV.

1403_037.jpg [979x734]

1403_049.jpg [979x734]

W naszej szkole odbyły się warsztaty z instruktorem Nordic Walking.

Jest to ciekawa i przyjemna formą odpoczynku. Polega on na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Podczas Nordic Walking osoba uprawiająca ten rodzaj aktywności angażuje do wysiłku większość mięśni ciała. Pracują one zupełnie inaczej niż podczas zwykłego marszu. Są bardziej wzmocnione, zwłaszcza ramiona, które stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Nasi uczniowie mieli możliwość poznania zasad marszu z kijkami, ponieważ w naszej szkole odbyły się warsztaty z instruktorem Nordic Walking. http://pspryczywol.superszkolna.pl/galeria/zdjecia/13481/nordic_walking

Szkoła w ruchu